ترامپ: دموکرات‌ها به دنبال خنثی کردن لایحه ممنوعیت مسافرتی هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری بار دیگر در راستای تشدید جنگ قدرت در این کشور، حزب رقیب در انتخابات سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ را مورد انتقاد شدید قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا در این خصوص نوشت: دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا در تلاشند تا پیروزی بزرگ لایحه ممنوعیت مسافرتی من که با موفقیت، افراد بسیار بد و خطرناک را از کشور بزرگ ما خارج می‌کند را خنثی کنند. امیدوارم در سنا رد شود.

این در حالیست که اعضای مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنج شنبه هفته گذشته طرحی را برای لغو دستور اجرایی ترامپ پیرامون ممنوعیت ورود اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا تصویب کردند.

این طرح که «قانون لغو منع سفر» نام گرفته است در میان مخالفت اکثر نمایندگان جمهوریخواه، توسط مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن در اختیار دموکرات‌هاست، به تصویب رسید.

طبق این قانون، محدودیت‌هایی در خصوص اختیارات رئیس‌جمهور جهت محدود کردن ورود اتباع بیگانه به ایالات متحده اعمال می‌شود.

در همین راستا، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا هم به تازگی مدعی شده است که در صورت پیروزی در این کارزار، ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا که توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی این کشور وضع شده است را لغو خواهد کرد.

«جو بایدن» که پیشتر در جمع مسلمانان آمریکا صحبت می کرد، ادعا کرد که در نخستین روز ورودش به کاخ سفید این تصمیم را لغو خواهد کرد.

گفتنی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا پس از ورود به کاخ سفید، فرمانی اجرایی را در خصوص ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور مسلمان از جمله عراق، لیبی، سودان، یمن، سومالی، سوریه و ایران به آمریکا صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خطوط لوله مرحله دوم فاز ۱۳ پارس جنوبی آماده بهره‌برداری شد

ش جولای 25 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، پیام معتمد با اشاره به نصب سکوهای اصلی ۱۳A و اقماری ۱۳C در اسفندماه پارسال و همچنین راه‌اندازی خطوط لوله دریایی ۱۳B و ۱۳D در اسفندماه ۹۷ گفت: پس از عملیات تخلیه آب، خشک کردن و اکسیژن‌زدایی از خطوط ۱۸ اینچ […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع