تربیت مداحان تراز انقلاب اسلامی در دستور کار است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدناصر حیدری در مراسم انتخاب مداحان شاخص استان یزد با اشاره به ثبت نام مداحان در سامانه طوبی اظهار داشت: تعریف ستایشگر و مداح محدودتر شده و استمرار کار مداحان مورد توجه است.

وی افزود: امسال انتخابات جدید برای مداحان وجود دارد که با گردهمایی مداحان شاخص استان برگزار می‌شود و با منتخبان این جمع و منتخبان مداحان شهرستان‌ها، مداحان شاخص استان مشخص می‌شوند.

حیدری ادامه داد: در استان‌ها شورای اندیشه ورزی ستایشگری تشکیل شده که مداحان شاخص را شناسایی و به شورای ملی معرفی می‌شود تا به عنوان مداح ملی معرفی شوند.

معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان یزد یادآور شد: لازم است ارتقا سطح کیفی دانش مداحان انجام شود زیرا در این زمینه مشکلاتی وجود دارد و تلاش ما این است که این مشکل به طور جدی حل شود.

حیدری با اشاره به اینکه اکنون آموزش‌هایی که ارائه می‌شود نیز با نقایصی همراه است، افزود: مداحان نیاز به آموزش‌هایی دارند که در کنار این آموزش‌ها باید برای ارتقا کیفی مجالس و برنامه‌ها نیز تلاش شود.

وی افزود: امروز دستگاه‌ها و ادوات موسیقی وارد مداحی شده و حتی در مراسم ختم اموات نیز از این ادوات استفاده می‌شود که باید در مورد آن تجدیدنظر شود زیرا خلاف موازین شرعی ما است.

حیدری، ساماندهی مداحان در رده‌های مختلف سنی، کادرسازی مداحی و ارتقا سطح آنها، بسترسازی برای ایجاد مراکز آموزش مداحی، تربیت مداح تراز انقلاب اسلامی، ایجاد صنف مداحی و صیانت از مداحان به وسیله صنف خودشان و پیشگیری از آسیب‌های ستایشگری به کمک خود مداحان از جمله مواردی است که باید به صورت جدی در حال پیگیری آن هستیم.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، تشکیل بانک اطلاعاتی از مداحان نیز از ضرورت هاست و لازم است ارتباط مداحان با حوزه‌های علمیه تقویت شود.

وی تحقق این برنامه‌ها را در گرو انجام انتخابات درست دانست و گفت: برای اینکه انتخابات خوبی داشته باشیم، فهرستی شامل بیش از ۷۰ نفر با استعلام از کانون مداحان انتخاب کرده ایم که امیدواریم از بین این افراد، افراد شاخص انتخاب شوند تا با کمک آنها بتوانیم برنامه‌های مربوط به مداحان را عملیاتی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حملات هوایی سعودی به یمن ادامه دارد

چ جولای 22 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، منابع یمنی از تداوم حملات ددمنشانه جنگنده های سعودی به مناطق مختلف این کشور خبر دادند. براساس این گزارش؛ جنگنده های سعودی، منطقه باقم در مرز با عسیر عربستان در صعده در شمال یمن را در سه نوبت بمباران کردند. به گفته منابع یمنی؛ […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع