تسهیل فرآیند ثبت نام الکترونیکی مودیان در استان قزوین

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: ثبت نام الکترونیک در نظام مالیاتی شامل محورهای دوازگانه و ۴۵ مرحله است که با توجه به مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا مرحله آخر آن که به حضور فیزیکی مودی در ادارات مالیاتی منجر می‌شد، حذف گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سعید حوائج روز چهارشنبه با بیان اینکه انجام تمام فرایندهای مالیاتی منوط به ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی است، گفت: کلیه اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل مکلفند نسبت به ثبت نام در نظام مالیاتی اقدام نمایند.

وی افزود: حذف مرحله ۴۵ برای ثبت نام الکترونیک در نظام مالیاتی با توجه به مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا و در راستای خدمت رسانی هر چه موثرتر به مودیان محترم مالیاتی و تسهیل در ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی در نظام مالیاتی کشور صورت گرفت.

حوائج تصریح کرد: نقطه شروع فرایند ثبت نام الکترونیک مرحله پیش ثبت نام است و مودیان می‌توانند با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی به آدرس tax.gov.ir نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام الکترونیکی خود اقدام نمایند.

وی خاطر نشان کرد: در مورد اشخاص حقوقی، شناسه ملی به عنوان شماره اقتصادی آنها محسوب می‌شود و برای اشخاص موضوع ماده (۲) قانون و صاحبان مشاغل، سازمان مالیاتی شماره اقتصادی بر مبنای شناسه یا شماره ملی صادر و ابلاغ می نماید.

 مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: این گروه از مودیان تا زمانی که شماره اقتصادی جدید صادر نشده است، حسب مورد از شناسه ملی، شماره ملی، شناسه مشارکت مدنی و شماره اختصاصی اشخاص خارجی استفاده نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

در این چند روز به کرات معلم و دانش‌آموز کرونایی داشتیم

چ سپتامبر 16 , 2020
شما در حال پاسخ به نظر «» هستید. × لغو پاسخ نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع