تشدید نظارت بر اصناف/ تعطیلی ۹۷۰۰ واحد صنفی که پروتکل های کرونایی را رعایت نکردند

معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت با اشاره به افزایش نظارت بر اصناف برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا، از پلمب ۹۷۰۰ واحد صنفی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهندس محسن فرهادی با اشاره به اینکه شناخت نسبت به ویروس کرونا هر روز بیشتر می‌شود، گفت: در تهیه دستورالعمل‌های اولیه تاکید به استفاده از ماسک و دستکش و گندزدایی کردیم، سپس در گام دوم بر ماسک و گندزدایی سطوح مشترک بیشتر تاکید شد ضمن اینکه مصوبات ستاد ملی کرونا لاجرم اعلام شد و تاکید این مصوبات بر افزایش نظارت‌های بهداشتی بود. بر همین اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی اختیاری نیست و به دنبال اجبار در رعایت پروتکل‌ها، ناظرین ما مجبور به دقت بیشتر هستند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه سرو و عرضه مواد غذایی به تنهایی نمی‌تواند سبب انتقال ویروس کرونا شود، گفت: این ما هستیم که می‌توانیم آلودگی ویروسی را به غذا انتقال دهیم.

وی افزود: ۸۰۰۰ واحد صنفی تا ۲۱ تیر و ۱۷۰۰ واحد صنفی نیز از ۲۱ تا ۳۱ تیر ماه پلمب شدند. این تعطیلی‌ها در همه اصناف وجود داشته است. آرایشگاه، دفتر پیشخوان دولت و سایر واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند پلمب شدند.

وی افزود: با نگاه به نوع پروتکل‌ها و رعایت آنها توسط مردم درمیابیم بدترین نقاطی که نکات بهداشتی در آنجا رعایت نمی‌شود پاساژها هستند که سبب افزایش نظلرت و دقت بر این مراکز شده است. خوشبختانه رستوران‌ها در رتبه اول رعایت پروتکلهای بهداشتی هستند و رتبه دوم و سوم نیز به ترتیب به بانک‌ها و ادارات و موسسات تعلق می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت تمایل به تعطیلی کسب و کارها ندارد، خاطرنشان کرد: اما با عدم رعایت موازین بهداشتی ما مجبور به پلمب برخی مراکز هستیم. با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کسب و کارها هم رونق پیدا می‌کند زیرا اکنون کار و سلامتی به هم گره خورده‌اند.

فرهادی با اشاره به اینکه تالارها در نقاط قرمز و نارنجی تعطیل می‌شوند، ادامه داد: هیچ واحد صنفی بدون اخطار قبلی تعطیل نمی‌شود و پیش از پلمب واحد مربوطه اخطارها را دریافت کرده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، در خاتمه تاکید کرد: یک نظارت از سوی وزارت بهداشت و یک نظارت نیز از سوی اتاق اصناف بر واحدهای صنفی صورت می‌گیرد که بنابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار است این دو تجمیع شود تا حلقه نظارتی تنگ‌تر شود. با توجه به اختیاراتی که وجود دارد در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی برخلاف میلمان می‌توانیم زمان تعطیلی واحد صنفی را بین یک تا سه ماه افزایش دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرپرست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار منصوب شد

چ جولای 22 , 2020
ایسنا/سیستان و بلوچستان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی منصور کیانی مقدم را به سمت سرپرست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار منصوب کرد. در متن این حکم آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه دریانوردی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع