تشکل‌های بخش کشاورزی نقش مهمی در صادرات و بازاریابی تولیدات دارند

به گزارش خبرنگار مهر، رسول جلیلی عصر شنبه در جریان بازدید از میدان میوه و تره بار ارومیه ضمن بررسی موانع و مشکلات موجود با اشاره به ضرورت فراهم کردن فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش بسته بندی محصولات کشاورزی اظهار کرد: باغداران و سردخانه داران باید با خلاقیت و سرمایه گذاری در این بخش محصولاتی با کیفیت ارائه کنند چرا که برای حضور و نفوذ در بازارهای منطقه و توسعه صادرات، محصولات کشاورزی و باغی استان باید دارای کیفیت و تنوع تولید بوده و از بسته بندی مطلوبی برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه نقش تشکل‌های بخش کشاورزی در رونق اقتصادی استان سرنوشت ساز و حیاتی است، افزود: تشکل‌های بخش کشاورزی استان نقش مهمی در صادرات و بازاریابی تولیدات کشاورزی دارند.

جلیلی ادامه داد: با توجه به تولید و عرضه محصولات کشاورزی به خصوص میوه‌های تابستانی برنامه ریزی برای مصرف داخلی و صادرات محصولات استان با هماهنگی با سایر دستگاه‌های ذیربط در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه باید نقش واسطه‌ها برای ارتقای درآمد کشاورزان کاهش یابد، تاکید کرد: هدف اصلی و اولویت کاری ما در حوزه بازار رسانی و صادرات محصولات کشاورزی، افزایش صادرات محصولات تولیدی به کشورهای اروپایی و توسعه یافته منطقه و استفاده از یافته‌های نوین علمی و تحقیقاتی برای تولید محصول سالم با استانداردهای جهانی است.

وی با بیان اینکه نبود بازار فروش مناسب مشکل عمده کشاورزان است، خاطر نشان کرد: اگر کشاورزان اطمینان کافی داشته باشند که محصول تولیدی شأن را به قیمت مناسب به فروش خواهند رساند به هر نحوی کیفیت محصول و بسته بندی آن را بالا خواهند برد.

جلیلی بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر برخی از محصولات هسته دار به کشورهای عراق و روسیه و کشورهای همسایه صادر می‌شود و امیدواریم روند صادرات در ماه‌های پیش رو بیش از پیش افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشف ۳۰۰۰ حلقه لاستیک خودرو احتکار شده در بروجرد

ش جولای 25 , 2020
ایسنا/لرستان فرمانده انتظامی لرستان از کشف ۳۰۰۰ حلقه لاستیک خودرو احتکار شده در بروجرد خبر داد. سردار حاجی محمد مهدیان نسب امروز چهارم مردادماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در پی اخبار واصله مردمی مبنی بر احتکار لاستیک خودرو در بروجرد، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع