تعداد تخت‌های بیمارستانی استان مرکزی دوبرابر افزایش یافته است

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز چهارشنبه در آئین کلنگ زنی ۱۰ پایگاه خبرساز اورژانس در شهر اراک اظهار کرد: کرونا خسارت‌های بسیاری بر مردم و جهان وارد ساخت اما از طرفی فرصت‌هایی برای برخی از کشورها و جوامع به وجود آورد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه جبهه سلامت، پزشکان، پرستاران و مردم روزهای سختی را با وجود بیماری کرونا پشت سر نهادند اما دستاوردهای خوبی را در مجموعه بالینی کشور و استان شاهد هستیم.

استاندار مرکزی گفت: خوشبختانه در استان اقدامات خوبی در ارتقای سطح بهداشت و امکانات شاهد هستیم به طوری که می‌توان گفت در این مدت تعداد تخت‌های بیمارستانی به میزان دوبرابر افزایش یافته و بزودی نیز ۲۰ تخت آی سی یو به تخت‌های بیمارستانی استان افزوده خواهد شد.

آقازاده عنوان کرد: تجربیاتی که در این مدت در زمینه مبارزه و مقابله با بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی اراک، دانشکده‌های خمین و ساوه ایجاد شد، نشان دهنده بهره‌برداری حداکثری از فرصت‌ها با وجود ویروس کرونا بوده است.

وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک با تلاش محققین در آزمایشگاه‌ها و با استفاده از این تجربیات خوب بتوان ساخت واکسن بومی کرونا را شاهد باشیم.

به گفته استاندار مرکزی امروز شرایط و وضعیت استان مرکزی در مواجه با بیماری با وجود ورود پیک جدید بیماری نسبت به استان‌های همجوار با توجه به زحمات کادر بهداشت و درمان، برنامه ریزی ها و البته همکاری خوب مردم ثابت تر شده است.

آقازاده با بیان اینکه در کنار دانشگاه علوم پزشکی باید قدر دان زحمات بخش اورژانس بود، گفت: مأمورین اورژانس در حوادث اولین افرادی هستند که مانند فرشته‌ها در صحنه حضور پیدا می‌کنند و جان خود را در طبق اخلاص می‌گذارند و فرد بیمار را به اولین مرکز درمانی انتقال می‌دهند.

وی اظهار کرد: کار دانشگاه علوم پزشکی در کنار فعالیت‌های اورژانس کامل می‌شود چرا که شاهد برنامه ریزی و هماهنگی در این بخش هستیم.

استاندار مرکزی افزود: امروز نیز کلنگ زنی احداث پایگاه‌های خیر ساز اورژانس در ۱۰ نقطه شهر اراک توسط دانشگاه علوم پزشکی و خیرین مجمع سلامت شاهد بودیم.

آقازاده افزود: این پایگاه‌ها با کمک خیرین و با اعتبار ۵ میلیارد تومان و ۱۵ میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک احداث می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این آئین اظهار کرد: بر اساس برنامه توسعه در تعداد ۱۰ پایگاه اورژانس عقب بودیم که در این راستا با وجود کرونا و تقاضای مردم نیاز به پایگاه‌ها و راه اندازی آنها در شهر اراک در دستور کار قرار گرفت.

سید محمد جمالیان گفت: شورای شهر اراک در راستای ساخت پایگاه‌های اورژانس در شهر اراک ۱۰ زمین را به طور رایگان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دادند، از سوی دیگر خیرین نیز در این امر مهم پیشگام شدند.

وی افزود: با احداث این پایگاه‌های اورژانس فشار از پایگاه‌های شهری که بیش از میانگین استاندارد مأموریت انجام می‌دهند، برداشته می‌شود و کیفیت خدمات رسانی نیز افزایش پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تشکیل «گردان شهدای قدس» برای مقابله با صهیونیستها در بحرین

چ سپتامبر 16 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، گردانهای وعدالله، مقاومت اسلامی در بحرین از تشکیل گردان شهدای قدس خبر داد و اعلام کرد که تاسیس آن با هدف مقاومت در برابر حضور رژیم صهیونیستی در بحرین است. گردانهای وعد الله امروز چهارشنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰ با صدور بیانیه ای نظامی اعلام کرد: گردانهای وعدالله […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع