تعرض آمریکا به هواپیمای ایرانی جنایت جنگی محسوب می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، ژنرال «امین حطیط» کارشناس و تحلیلگر لبنانیِ مسائل سیاسی و نظامی با انتشار پست‌های توئیتری نوشت: تعرض جنگنده اف ۱۶ آمریکا به هواپیمای غیر نظامی ایرانی یک اقدام جنایتکارانه و تروریستی در نقض قوانین مربوط به امنیت هواپیمایی مدنی به شمار می‌رود.

وی افزود: این اقدام، جنایت جنگی علیه غیر نظامیان بوده و بار دیگر نشان دهنده میزان جنایتکار بودن دولت آمریکا است.

حطیط ادامه داد: نمی‌توان هیچ بهانه‌ای را برای توجیه این جنایت پذیرفت. باید این جنایت محکوم و از لحاظ قضایی و سیاسی دنبال شود.

وی نوشت: برخی تلاش می‌کنند با بهانه‌هایی نظیر اعمال فشار حداکثری علیه رفت و آمد هواپیماهای غیر نظامی ایران و قطع ارتباط میان ایران و لبنان و یا استراتژی قدرت پنهان هوشمند این جنایت را توجیه کنند.

این تحلیلگر سیاسی لبنانی افزود: هر چیزی هم که گفته شود این اقدام یک جنایت تروریستی محض است.

به گزارش خبرگزاری مهر، هواپیماهای جنگنده ایالات متحده آمریکا بر فراز خاک سوریه به پرواز ۱۱۵۲ شرکت هواپیمایی ماهان که روز پنجشنبه دوم تیر ۱۳۹۹ از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در کریدورهای بین‌المللی هوایی در آسمان سوریه عازم بیروت بود، تعرض کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۷ محدوده از نوار ساحلی انزلی در تصرف دستگاه‌های مختلف است

ج جولای 24 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل میر غضنفری امروز (جمعه) در جلسه ستاد آزاد سازی سواحل اظهار کرد: متأسفانه به دلایل مختلف، بندرانزلی به جایگاه واقعی خود دست نیافته و باید همگی کمک کنیم تا شهر ساحلی انزلی به روزهای طلایی خود بازگردد. وی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف رفع […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع