تعرض به هواپیمای ماهان در ۲ برنامه تلویزیونی شبکه جهانی سحر بررسی می‌شود

ایجاد مزاحمت جنگنده های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ماهان در مسیر هوایی تهران ـ بیروت و تبعات آن، در برنامه های زنده «شبانه سیاسی» و «انداز جهان» از شبکه سحر بررسی می شود.

به گزارش ایلنا، اقدام دو جنگنده آمریکا و تعرض به هواپیمای مسافربری ایران و تبعات آن برای ایالات متحده آمریکا با حضور سید رضا میر طاهر، کارشناس امور بین الملل در برنامه شبانه سیاسی بررسی خواهد شد.

در این برنامه این اقدام اخیر آمریکا در ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایران (ماهان)، نقض آزادی و امنیت پرواز ـ کنوانسیون شیکاگو۱۹۴۴، نقض مقررات مختلف ایکائو از جمله سارپ (SARP) و گاسپ (GASP)، نقض کنوانسیون مونترال، ۱۹۷۱ ، نقض حقوق بشر مربوط به آزادی رفت و آمد افراد، احراز مسئولیت بین المللی آمریکا در برابر ایران و غیره و نیز تبعات آن بررسی خواهد شد.

در ادامه واکنش های داخلی و جهانی به اقدام غیرقانونی آمریکا و نیز سابقه خصومت آمریکا با ایران تشریح خواهد شد.

«شبانه سیاسی» به تهیه کنندگی رستم نادری، دستیاری تهیه علی اکبر اسماعیل زاده و اجرای رسول شیخکانلو، امشب ۴ مرداد، ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه به طور زنده به روی آنتن کانال کردی شبکه سحر خواهد رفت.

«انداز جهان» برنامه دیگر شبکه سحر از کانال اردوی این شبکه است که در آن

با حضور گلشن عباس نقوی ـ کارشناس سیاسی ـ و سید جلیل مهدی، روزنامه نگار از دهلی نو، اقدام جنگنده های آمریکایی در تعرض به هواپیمای مسافربری و غیرنظامی ایران نقد خواهد شد.

سابقه حضور غیر قانونی و بدون مجوز هواپیماهای آمریکایی در آسمان سوریه، مصداق دشمنی آمریکا با ایران و سابقه ایجاد مزاحمت آمریکا برای هواپیماهای مسافربری ایرانی از جمله حمله به ایرباس در ۱۲ تیر ۱۳۶۷ از موضوعاتی است که به آن پرداخته خواهد شد.

همچنین ارزیابی این اقدام هواپیماهای جنگنده آمریکا برای فریب دادن پدافند سوریه و در نتیجه ساقط کردن این هواپیما از جمله مباحثی است که توسط کارشناسان مطرح خواهد شد.

در این خصوص نیز  اقدام چند سال پیش جنگنده های رژیم صهیونیستی برای هواپیمای روسی بررسی می شود.

در آخر نیز واکنش مقامات و مسئولین جمهوری اسلامی ایران و نیز ثبت شکایت نامه رسمی به سازمان ملل و سازمان جهانی هواپیمای غیر نظامی « ایکائو» بررسی خواهد شد.

«اندازجهان» به تهیه کنندگی علی رضا مهدوی، اجرای دکتر محمد مهدی شرافت، ۴ مرداد، ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به وقت تهران به طور زنده به روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نخستین مرکز نوآوری اجتماعی کمیته امداد افتتاح شد

ش جولای 25 , 2020
با حضور قائم‌مقام کمیته امداد، نخستین مرکز نوآوری اجتماعی کمیته امداد در استان همدان افتتاح شد. به گزارش ایلنا، مرکز نوآوری اجتماعی کمیته امداد با حضور قائم‌مقام این نهاد، مدیرکل کمیته امداد استان همدان و حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس، افتتاح شد. قائم‌مقام کمیته امداد […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع