تعطیلی بانک‌های استان در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی

ایسنا/زنجان معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کروناویروس باید به مدیران ارشد بانک‌های زنجان از جمله بانک‌های ملی، سپه و کشاورزی اعلام شود که در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی تا ۷۲ ساعت آینده پلمب خواهند شد.

خدابخش مرادی نافچی عصر امروز (۲ مرداد) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کروناویروس استان، با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف در راستای پیشگیری از کرونا در استان انجام شده است، اظهار کرد: دفتر امور اجتماعی حداکثر تا پایان روز شنبه باید جلسه‌ای را با حضور ادارهکل استاندارد استان، دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان برای بررسی و مدیریت وضعیت کپسول‌های اکسیژن تشکیل دهند.

وی با اشاره حادثه تلخ رخ داده در بیمارستان سینای تهران و با بیان اینکه ۷ دستگاه اکسیژن‌ساز برای بیمارستان‌های استان پیش‌بینی شده است، افزود: باید برای استفاده از کپسول‌های اکسیژن مدیریت داشته باشیم که این امر نیازمند نظارت ‌و تسهیل‌گری اداره‌کل استاندار استان است تا در صورت نیاز بیمارستان‌ها با فوریت مداخله کرده و مشکل را رفع کنیم.

این مسئول با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی استان باید به موضوع کرونا توجه داشته باشند، زیرا موضوع کرونا یکی از مسائل اصلی کشور است، تصریح کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اطلاع‌رسانی و نظارت، چهار اولویت امروز ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا است که در دستور کار همه فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، اعضای ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کروناویروس، هسته‌های همیار سلامت، سازمان‌های مردم‌نهاد، پایگاه‌های بسیج و همه ارکان و اجزایی که در نظام اداری وخدمت‌رسانی جامعه هستند، باید قرار بگیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان، با بیان اینکه ۹۲ درصد مردم استان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، ادامه داد: امروزه ماسک برای هر فرد مانند کلاه برای یک سرباز  بوده و اجباری است.

این مسئول گفت: مراکز پذیرایی بینراهی یکی از پیشانی‌های ورود به استان بوده که تنها ۶۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند؛ بنابراین، مدیرکل میراث فرهنگی استان با اولویت کرونا باید کمیته‌ها و تیم‌های ویژه نظارت را فعال‌تر کند، زیرا در این مکان‌ها مردم سایر استان‌ها و استان زنجان حضور دارند.

وی در رابطه با فعال‌ کردن و بهره‌گیری از هسته‌های همیار سلامت در دستگاه‌های اجرایی، اصناف و شهرستان‌های استان زنجان، افزود: این هسته‌ها به عنوان اولویت آموزش، جهت‌دهی، بهره‌گیری و فعال‌تر کردن آنان باید در دستور کار فرمانداران، بخش‌داران و مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان قرار بگیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه در روزهای آتی عید سعید قربان، عید سعید غدیر، دهه اول محرم و دهه آخر صفر را در پیش داریم، تصریح کرد: از فرصت‌های معنوی به‌وجود آمده می‌توانیم برای کمک‌های مومنانه استفاده کنیم و باید برنامه‌ریزی و ساماندهی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان، با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد یکی از فرصت‌هایی است که در کنار هسته‌های سلامت می‌تواند ایفای نقش کند، ادامه داد: امروز سازمان‌های مردم‌نهاد کمفروغ شده‌اند که از دستگاه‌هایی که تشکل‌های مردم نهاد را فعال می‌کنند، بایدها و نبایدهایی که این سازمان‌ها در حوزه کرونا دارند در نشست‌های جداگانه مطرح شود.

مرادی در رابطه با کنکور سراسری، کنکور کارشناسی ارشد، کنکور دکتری و تیزهوشان، اظهار کرد: دانشگاه زنجان و دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به عنوان یک اولویت به صورت دقیق پروتکل‌های بهداشتی را تهیه کرده و فاصله اجتماعی برای شرکت‌کنندگان، همراهان و پارکینگ‌های پیش‌بینی شده رعایت شده و در این فرآیند سطح نظارت دانشگاه علوم پزشکی استان باید عالی باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه اکنون در فصل ثبت‌نام دانش‌آموزان استقرار داریم، باید تمهیدات لازم در اینخصوص اندیشیده شده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصلهگذاری اجتماعی و حفاظت فردی به صورت الزام‌آور رعایت شود و به افرادی که رعایت نمی‌کنند، باید اخطار داده شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه لیست مدیران دستگاه‌های اجرایی استان که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند معرفی شده تا در کمیسیون رصد نارضایتی‌های اجتماعی با حضور دستگاه‌های نظارتی تذکرات لازم به وزارت‌خانه اعلام شود، ادامه داد: همکاری بسیج اصناف را با حوزه نظارت مرکز بهداشت استان باید انجام شود.

مرادی با تاکید بر اینکه مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کروناویروس باید به مدیران راس بانک‌های ملی، سپه، کشاورزی اعلام شود تا اگر طی ۷۲ ساعت آینده پروتکل‌های بهداشتی رعایت نکنند، پلمب خواهند شد، اظهار کرد: بانک‌ها بار اصلی مراجعه مردم را بر دوش دارند و باید در این اماکن فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.

وی با بیان اینکه دفاتر پیشخوان دولت، پلیس به علاوه ۱۰ و پایانه‌های مسافربری باید تا ۷۲ ساعت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و دستگاه‌های ذیربط آنان باید تذکر داده و مداخله کنند زیرا رعایت نکردن این پروتکل‌ها قابل بخشش نیست، افزود: امور مساجد استان نیز باید مساجد را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنترل کند.

این مسئول با بیان اینکه تا ۷۲ ساعت آینده سازمان صمت باید در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی مداخله موثر داشته باشد، تصریح کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی باید بر عملکرد رستوران‌ها و هتل‌های استان نظارت کند؛ مسئولان و مردم استان تا ۷۲ ساعت آینده باید به صورت ۱۰۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان نیز باید داروخانه‌ها را رصد کند.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کرونا جان ۴۰ شهروند شاهین‌شهر را گرفت

پ جولای 23 , 2020
ایسنا/اصفهان مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه از فوت ۴۰ شهروند شاهین‌شهر بر اثر ابتلا به کرونا، موج شدید کرونا و تداخل بیماری های تنفسی در پاییز با ادامه روند انتقال و گسترش ویروس کرونا و پلمب ۸۵ واحد متخلف، خبرداد.  علی پارسا در نشست خبری که امروز […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع