تعیین تکلیف بناهای مخروبه و ناکارآمد شهری

ایسنا/کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: مالکین  اماکن و بناهای فرسوده و مخروبه ، زمین و ساختمان های نیمه تمام موظفند به منظور پیشگیری از وقوع جرائم  و آسیب های اجتماعی وضعیت اماکن خود را در اسرع وقت تعیین تکلیف کنند.

“سیدمهدی قویدل” در جلسه تعیین تکلیف بناهای فرسوده شهر کرمان افزود: از آنجا که آسیب های اجتماعی در بافت های فرسوده زیاد است و این مکان ها به پاتوق معتادین متجاهر و کانون وقوع برخی جرائم تبدیل شده و از سوی دیگر موجب کمرنگ شدن مدیریت شهری و نظارت اداری و اجتماعی، از بین رفتن زیرساخت ها، اتلاف اموال عمومی و خصوصی و ایجاد مزاحمت برای معابرین و شهروندان شده اند به همین جهت تعیین تکلیف و ساماندهی بناهای مخروبه به ویژه در بافت ناکارآمد (شامل بافت های فرسوده و تاریخی) ضرورت دارد.

وی با اشاره به مصوبه دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان مورخ ۲۴ تیرماه ۹۹، ادامه داد: در جلسه اخیر مقرر شد معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، پیگیری ساماندهی اماکن مخروبه و ناکارآمد، بناهای فرسوده و بافت های تاریخی که متولی آنها شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  هستند را عهده دار شود.

قویدل تصریح کرد: مالکین باید بناهای مخروبه و ناکارآمد که بلااستفاده رها شده‌اند را تعیین تکلیف کرده و شهرداری کرمان هم موظف است با هماهنگی میراث فرهنگی و نیروی انتظامی حداکثر ظرف مدت یک هفته ۱۰ نقطه را در هر منطقه شهر کرمان مشخص و با هماهنگی مقام قضایی ظرف مدت کوتاهی اقدام مناسب را در راستای وظایف و اختیارات خود به عمل آورند.

این مقام قضایی گفت: لازم است قبل از اجرای طرح، از طریق رسانه های جمعی اخطارهای لازم به مالکین داده شده و اطلاع رسانی ها انجام شود.

وی یادآور شد: به علاوه شهرداری کرمان بایستی باهمکاری و حمایت معاونت عمرانی استانداری ظرف مدت ۲۴ ساعت لیست ۱۳ نقطه اطراف بازار کرمان و محدوده بافت تاریخی را مکتوب و با هماهنگی معاونت اجتماعی دادگستری به مقام قضایی ارائه کند.

قویدل تصریح کرد: شهرداری برابر قانون باید نسبت به تخریب و رفع مشکل بناهای مخروبه به مالکین اخطار دهد و چنانچه از سوی آنها توجهی نشود طبق ماده ۱۱۰ قانون شهرداری اقدامات لازم را انجام دهد.

وی گفت: ماده ۱۱۰ قانون شهرداری تصریح دارد نسبت به زمین یا بناهای مخروبه و غیر مناسب با وضع محل و یا نیمه تمام واقع در محدوده شهر (در خیابان، کوچه و یا میدان) قرار گرفته و منافی با پاکی و پاکیزگی و زیبایی شهر و یا موازن شهرسازی باشد، در صورت عدم اقدام مالک شهرداری می تواند راسا در این زمینه اقدام کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: مالکین نیز موظفند برای پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی در محل بناهای مخروبه خود، به شهرداری مراجعه و نسبت به تعیین تکلیف ملک خود اقدام کنند در غیراینصورت هزینه تخریب و ۱۵ درصد جریمه نیز برعهده مالک خواهد بود.

قویدل همچنین در این جلسه از رفع مشکلات حاشیه شهر کرمان در آینده ای نزدیک خبرداد و گفت: این موضوع با همکاری استانداری کرمان، شهرداری و سایر دستگاه های متولی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دست واسطه گران از چرخه خرید گندم کوتاه شود

د جولای 27 , 2020
ایسنا/آذربایجان غربی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر لزوم کوتاه کردن دست واسطه گران و دلالان در زمینه خرید گندم تاکید کرد. علی مصطفوی امروز ۶ مرداد در جلسه شورای زکات استان که در استانداری برگزار شد، با اشاره به کوتاه کر دن دست واسطه گران و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع