تقویت ارتباط بین حوزه شهری اصفهان و تهران در راستای مدیریت بحران/ کنترل ریزگردهای شرق اصفهان با توسعه فضای سبز آرامستان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: توسعه فضای سبز آرامستان به کنترل ریزگردهای شرق اصفهان که در کانون سجزی قرار دارد، کمک می کند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، منصور شیشه فروش در بازدید از سازمان آرامستان شهرداری اصفهان با بیان اینکه  اقلیم شهر اصفهان خشک و نیمه خشک است، از همین رو تامین آب مورد نیاز برای فضای سبز آرامستان که در ورودی شرق قرار گرفته است بسیار اهمیت دارد، اظهار کرد: آرامستان اصفهان در نزدیکی کانون گرد و غبار اصفهان در سجزی است و باید توسعه فضای سبز و تامین آب مورد نیاز آن در دستور کار باشد.

وی ادامه داد: با اقداماتی که شهرداری در این راستا در آرامستان انجام داده است، کنترل ریزگردها تسهیل شده است و می توان از این ظرفیت برای جلوگیری از ورود ریزگردها به شهر اصفهان استفاده کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه آب فضای سبز آرامستان از طریق چاه های منطقه تامین می شود، اضافه کرد: آبیاری با تانکر، دفع آفات گیاهی، تامین آب اضطراری برای فصول گرم، توسعه آبیاری نوین و هدایت آب های سطحی سال از دیگر اقدامات سازمان آرامستان ها برای فضای سبز این بخش بوده است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات عمومی به شهروندان با استفاده از سامانه میز خدمت و انجام امور ارباب رجوع به صورت آنلاین سبب افزایش رضایت شهرودان از خدمات شده است، اظهار کرد: تداوم خدمت رسانی با این شیوه می تواند به حفظ فاصله گذاری اجتماعی هم کمک کند.

شیشه فروش با اشاره به اینکه با شیوع کرونا در برهه ای از زمان محدودیت هایی در آرامستان اعمال و ایستگاه های سلامت راه اندازی شد، افزود: در حوزه مدیریت بحران هم آرامستان اصفهان آموزش های مناسبی را اجرا کرده است و برنامه ریزی در این زمینه ادامه دارد.

وی اظهار کرد: همچنین بخش های مختلف شهرداری در ضدعفونی کردن معابر، خیابان های و اطراف بیمارستان ها، ناوگان حمل و نقل عمومی، پاسخگویی به سوالات و راهنمایی شهروندان از طریق سامانه 137 شهرداری، توزیع بسته های بهداشتی در مناطق کمتربرخوردار، اطلاع رسانی از طریق شبکه های اجتماعی و تبلیغات شهری اقدامات موثری انجام داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به آمادگی شهرداری در برابر بحران ها اشاره و اظهار کرد: یکی از نمونه های این آمادگی، حضور به موقع آتش نشانان شهر اصفهان در دو حادثه آتش سوزی مغازه ای در چهارباغ عباسی و حریق مجتمع مسکونی در خیابان حکیم شفاهی سوم بود که در هفته های اخیر شاهد آن بودیم.

وی به معین بودن اصفهان برای شهر تهران و لزوم تجهیز شهرداری اصفهان به امکانات مورد نیاز اشاره کرد و گفت: مدیریت بحران استان اصفهان به عنوان جانشین مدیریت بحران تهران و معین منطقه 2 تهران است از همین لحاظ ارتباط بین حوزه شهری اصفهان و شهرداری تهران مهم است و در همین راستا مکاتباتی بین مدیران شهری رد و بدل شده است.

شیشه فروش اقدام شهرداری اصفهان برای استفاده از سیلاب های شهری را هم قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: با طرحی که تهیه شده، سیلاب ها و باران های شهری جمع آوری و برای آبیاری فضای سبز یا مصارف دیگر بهره برداری می شود.

وی بیان کرد: اصفهان با آلودگی هوا مواجه است و شهرداری در این زمینه 9 ایستگاه سنجش آلودگی احداث کرده است و ساخت 5 ایستگاه دیگر در دستور کار مدیریت شهری است. همچنین دو مطالعه با کمک دانشگاه‌های صنعتی و اصفهان هم انجام شده که باید نتایج این مطالعات در قالب سناریوهایی تدوین شود تا قابلیت اجرایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هیچ ملتی بی قهرمان نمی ماند

پ مه 28 , 2020
سخنگوی دولت، گفت: ایثارگری بعد از جنگ نوستالژی بود اما مدافعان سلامت نشان دادند، هیچ ملتی بی قهرمان نمی ماند. به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی، سخنگوی دولت، در جشنواره تقدیر از فرشتگان مهر و شهدای سلامت، گفت: یادمان باشد امروز از چه کسانی تجلیل می کنیم. یادمان باشد که […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع