تقویت بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های فارس

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبری عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: طی سفر دو روزه معاون درمان وزارت بهداشت به استان فارس چندین طرح بیمارستانی در استان فارس مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از این طرح‌ها ایجاد مگاicu بیمارستان شهید فقیهی است که این طرح با اعتباری بالغ بر ١۵٠ میلیارد ریال اجرایی شده و زمینه ایجاد ٢٢ تخت مراقب‌های ویژه برای بیماران کرونایی را فراهم کرده است.

اکبری افزود: یکی دیگر از قول هوایی که معاونت درمان وزارت بهداشت داده‌اند ارائه تسهیلات برای تقویت بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های فارس به خصوص تقویت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید فقیهی است.

او ادامه داد: طرح دیگری که در استان فارس با حضور این مسئول حوزه درمان افتتاح شد بخش رادیولوژی بیمارستان شهید رجایی است که برای تقویت بخش تصویر برداری بیماران تصادفی بهره برداری شده است. اعتبار این طرح نیز بالغ بر ٣۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

اکبری با اشاره به افزایش بار مراجعات و افزایش بیمارانی که نیاز خدمات درمانی داشتند یادآور شد: به علت شیوع کرونا شاهد افزایش ورود به بیمارستان‌ها در استان فارس بوده این و از این رو با حضور معاون درمان وزارت بهداشت نسبت به بررسی بیشتر پتانسیل‌های فارس اقدام شد.

او افزود: در این جلسه نسبت به بررسی وضعیت موجود بیماران و بهره گیری از تجربیات موفق کشور گام‌های خوبی برداشته شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه کمبود تخت‌های ویژه یکی از چالش‌های بیمارستان‌های فارس است افزود: ظرفیت مناسبی در بیمارستان شهید فقیهی ایجاد شده است تا این معضل نیز در فارس برطرف گردد.

او در خصوص جلسه ستاد کرونا نیز تاکید کرد: در این جلسه نسبت به ارزیابی آمارهای روزانه کرونا در استان فارس اقدام شد و اقداماتی که طی پنج ماه گذشته در استان صورت گرفته شده است ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صادرات اکسیژن به استان ذی قار عراق آغاز می شود

چ جولای 22 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی ظهر امروز در حاشیه نشست با استاندار ذی قار عراق که در سالن اجتماعات منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار کرد: هیئت عراقی در این نشست، موضوع حاد و مهم فعلی استان ذی قار عراق را تأمین اکسیژن برای بیماران مبتلا به کرونا اعلام […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع