تلاش داریم مانع از نفوذ بیشتر روسیه در شمالگان شویم

وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش بنا دارد در منطقه شمالگان فعال‌تر شده تا با تاثیر روسیه و تلاش‌های چین برای نفوذ در آن مقابله کند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا امروز -‌چهارشنبه- طی سفر به دانمارک گفت که کشورش بنا دارد در منطقه شمالگان فعال‌تر شده تا با تاثیر روسیه و تلاش‌های چین برای نفوذ در آن مقابله کند. 

وی همچنین روابط حسنه با دانمارک، جزایر مستقل فارو و همچنین گرنلند را ستایش کرده و از افتتاح مجدد کنسولگری آمریکا در گرنلند تقدیر کرد. 

پمپئو گفت: «در گفت‌وگو با نخست‌وزیر و وزیر خارجه دانمارک بر اهمیت استقلال در حوزه انرژی تاکید کردم، به‌ویژه استقلال از روسیه.»

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

درگذشت تکنسین اورژانس تهران بخاطر کرونا

چ جولای 22 , 2020
شهید خدمت علی فراهانی از پرسنل اورژانس تهران به دلیل ابتلا به بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت. به گزارش ایلنا، روابط عمومی مرکز اورژانس تهران اعلام کرد: شهید خدمت “علی فراهانی” از نیروهای پشتیبانی عملیات اورژانس تهران شاغل در ناحیه اسلامشهر پس از سال ها خدمت در راه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع