توافق ایران و چین عواقبی برای ایالات متحده دارد

یک اندیشکده آمریکایی به توافق ایران و چین و تاثیر آن بر ایالات متحده پرداخت.

به گزارش ایلنا، اندیشکده پروژه امنیت آمریکا نوشت: هرگونه قراردادی بین ایران و چین می‌تواند پیامدها و عواقبی برای آمریکا به همراه داشته باشد. آمریکا بلافاصله پس از خروج از برنامه جامع اقدام مشترک، با اعمال  فشار حداکثری، شروع به اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران کرد. هدف این تحریم‌ها، مجبور کردن ایران به بازگشت به میز مذاکره برای رسیدن به توافقی جدید بود. توافقی که طیف وسیعی از نگرانی‌ها و موضوعات، از جمله موشک‌های بالستیک و اقدامات ایران در منطقه را در برگیرد.

در ادامه این مقاله آمده است: شراکت استراتژیک بین ایران و چین، احتمال توافق با آمریکا در آینده را بطور چشمگیری کاهش خواهد داد. چین با سرمایه‌گذاری در ایران و ایجاد بازاری برای نفت این کشور می‌تواند به ایران در دور زدن بخش عمده‌ای از تحریم‌ها کمک کند. اگر توافق بطور کامل محقق شود، ادامه بکارگیری تحریم‌ها به عنوان اصلی‌ترین ابزار سیاست خارجی علیه ایران احتمالاً به تحقق  اهداف آمریکا در منطقه منجر نخواهد شد. در مقابل، آمریکا باید با تهیه یک استراتژی متنوع‌تر به جای تکیه به اقدامات اقتصادی، روش رسیدن به اهداف کلیدی خود را مورد ارزیابی مجدد قرار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رسول پناه: 60 درصد مطالبات برانکو را پرداخت کردیم/نمی‌توانیم بگوییم مشکل 100درصد حل شده است

ش آگوست 8 , 2020
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: 60درصد از مطالبات برانکو ایوانکوویچ را پرداخت کردیم. به گزارش ایلنا،مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار داشت:  فیفا امروز پرداخت پول زلاتکو و ایگور از محل مطالبات‌مان را تأیید کرد. وی افزود: با توجه به اینکه از محل مطالبات در فیفا پولی نداشتیم، پرسپولیس از بحث […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع