توافق صلح مایه تعجب همه بود/ پادشاه عربستان ذهن بازی دارد!

رئیس‌جمهوری آمریکا در نشستی خبری با وزیر خارجه امارات در کاخ سفید دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشستی خبری با «عبدالله بن زاید»، وزیر خارجه امارات در کاخ سفید دیدار کرد.

ترامپ در این دیدار گفت: «خاورمیانه پر از خون است و چیزی به دست نمی‌آورد. اما اکنون به صلح می‌رسند. ما صحبت‌های بسیار خوبی با عربستان داشتیم. پادشاه عربستان ذهن بازی دارد. ولیعهد هم همینطور.»

وی گفت: «افتخار می‌کنم که اینجا هستیم. مراسمی در این کاخ برای این منظور برقرار است. آقای بن زاید، شما این قضیه را رهبری می‌کنید. از شما تشکر می‌کنم. حتی خوش‌بین‌ترین آدم‌ها نیز از این قضیه متعجب شدند.»

ترامپ گفت: «نمی‌خواهم بگویم که همه کشورها، اما بسیاری از دولت‌های دیگر عربی هم با ما همراه خواهند شد و می‌خواهند بخشی از این فرآیند باشند. در این زمان می‌خواهم به امارات و بحرین احترام بگذارم و تشکر کنم که این توافق را به عنوان اولین کشورهای عربی امضا کرده‌اند. ما مسیر زیادی را آمده‌ایم و حالا در حال به نتیجه رسیدن هستیم.»

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که از «مایک پنس»، معاونم و همچنین از «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی، «مایک پمپئو» وزیر خارجه، «جرد کوشنر» مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا و «برایان هوک» نماینده وزارت خارجه در امور ایران تشکر می‌کنم. از «دیوید فریدمن» سفیر کشورمان در اسرائیل هم بسیار تشکر می‌کنم و اینها همه یک عده وطن‌پرست هستند و باید از آنها تشکر کنم.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: «برای نسل‌های مختلف مردم خاورمیانه که به آنها گفته شده بود عرب‌ها و یهودی‌ها دشمن هستند حالا لحظه‌ای تاریخی است و این تئوری کلاً از بین رفت. مطمئنم که کشورهای دیگر هم به این پرونده خواهند پیوست و به همین دلیل ۵۴ کشور عربی را خطاب قرار می‌دهم».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رئیس‌دادگستری کرمانشاه دستور رسیدگی به نحوه مجروح‌شدن نوجوان پاوه‌ای را صادر کرد

س سپتامبر 15 , 2020
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، به دادستان پاوه برای رسیدگی فوری به موضوع چگونگی مجروح شدن نوجوان کولبر پاوه‌ای دستور داد و گفت: تا روشن شدن وضعیت نهایی این نوجوان موضوع مورد پیگیری قرار گیرد. به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، پرویز توسلی‌زاده به دادستان پاوه دستور رسیدگی مجدانه و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع