توزیع بیش از هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان سبزواری

رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون، هزار و ۷۰۰ تن انواع کود شیمیایی در اختیار بهره‌ برداران بخش کشاورزی این شهرستان قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، امرالله شمس کودهای توزیع شده بین کشاورزان سبزواری را شامل اوره، فسفات و پتاس ذکر کرد و افزود: این میزان کود شیمیایی با هدف تامین نیاز کشاورزان بهنگام کشت انواع محصولات و تنظیم بازار تولیدات زراعی تهیه و در سطح شهرستان توزیع شد.

وی ادامه داد: کار توزیع ۱ هزار و ۷۰۰ تن کودهای شیمایی اوره، فسفات و پتاس با نظارت اداره تعاون روستایی و همکاری بهره‌ برداران بخش کشاورزی سبزوار صورت گرفت.

رئیس اداره تعاون روستایی سبزوار این شهرستان را یکی از قطبهای کشاورزی خراسان رضوی توصیف و تصریح کرد: سالانه ۲۴۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در سبزوار تولید می‌شود.

شمس با بیان اینکه عمده‌ترین محصولات کشاورزی تولید شده در سبزوار، گندم، جو، زیره، پسته و زعفران است، اظهار داشت: ۵۴ هزار هکتار مزرعه و ۱۹ هزار هکتار باغ با فعالیت ۲۰ هزار بهره‌ بردار کشاورز و باغبان در سبزوار وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سعید آقایی در کنار اینیستا بهترین پاسور آسیا (عکس)

د سپتامبر 14 , 2020
سعید آقایی با دو پاس گل در کنار اینیستا بهترین پاسور این فصل لیگ قهرمانان آسیا است. به گزارش ایلنا، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با شیوع ویروس کرونا بعد از 6 ماه تعطیلی سرانجام امشب به صورت متمرکز در قطر آغاز خواهد شد. سعید آقایی مدافع فصل گذشته سپاهان که […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع