توصیه‌های هواشناسی کشاورزی در کاشان

ایسنا/اصفهان رییس اداره هواشناسی شهرستان کاشان گفت: تفسیر و تحلیل نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی پایدار همراه با افزایش دما در چهار روز نخستین مرداد در دشت کاشان است.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پدیده غالب جوی در اولین روز مرداد صاف و در بعدازظهر، همراه با وزش باد همراه با گرد و خاک محلی پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دما به ۴۳ درجه و کمینه دما به ۲۷ درجه سانتی گراد می‌رسد. همچنین رطوبت هوا در این روز  ۲۰ درجه و سرعت باد نیز ۲۵ متر بر ثانیه خواهد بود.

وی افزود: دمای هوا در روز پنجشنبه هفته جاری ۴۲ درجه سانتی گراد و پدیده غالب آب و هوایی به صورت صاف و در ساعت‌های بعدازظهر  قسمتی ابری، همراه با وزش باد  پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تا شنبه آینده قابل انتظار است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان کاشان، تصریح کرد: کشاورزان به ویژه در مناطق دشت کاشان، با توجه به پیش‌بینی افزایش دما، وزش باد مستمر روزانه و افزایش تبخیر و تعرق گیاهان، آبیاری باغ و مزرعه را در فاصله زمانی کمتر انجام دهند.

ارغوانی تأکید کرد: باغداران نسبت به مبارزه با مگس میوه مدیترانه‌ای با اولویت باغ‌های انجیر و هلو بر اساس توصیه کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام کنند. همچنین مبارزه با آفت سوسک شاخک بلند رزاسه در گلستان‌های گل محمدی سفارش می‌شود.

وی گفت: بهره‌برداران با توجه به پیش‌بینی وزش باد در بعدازظهرهای هفته جاری، هرگونه محلول‌پاشی و سم‌پاشی مزرعه و باغ را در نوبت صبحگاهی انجام دهند.

رییس اداره هواشناسی شهرستان کاشان، افزود: پنبه‌کاران پس از برداشت صیفی به مبارزه علیه آفت کنه تار عنکبوتی توجه داشته باشند و باغداران پسته نسبت به پایش پسیل پسته با مشاوره کارشناسان نسبت به شستشوی درختان در شرایط مساعد آب و هوایی اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هشدار چین به دانشجویانش در آمریکا درباره "بازجویی‌های ظالمانه"

چ جولای 22 , 2020
چین از دانشجویان خود در آمریکا خواسته نسبت به بازداشت‌ها و بازجویی‌های “خشونت‌آمیز” هوشیار باشند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات چین به دانشجویان چینی مقیم آمریکا نسبت به امکان قرار گرفتن در معرض بازجویی‌های ظالمانه هشدار دادند. این در حالی است که وانگ وِن بین سخنگوی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع