تولید بیش از۳۵۰ هزار اصله نهال میوه‌های گرمسیری در شهرستان راسک

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راسک سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۳۵۰ هزار و ۴۰۰ اصله انواع نهال گرمسیری، نیمه گرمسیری و زینتی در نهالستان فرزادی واقع در روستای تل سر از توابع بخش پیشین شهرستان راسک که یکی از بزرگترین نهالستان های میوه‌های گرمسیری کشور می‌باشد تولید شده است.

سعید نارویی افزود: این اقدام، گام بلندی در جهت افزایش تولید، کارآفرینی و جلوگیری از خروج  ارز از کشور را بدنبال خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راسک سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این نهالستان ۳۶ نوع نهال میوه‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری و زینتی تولید می‌شود که از این تعداد ۱۱ نوع آن زینتی و مابقی مثمر می باشد.

وی اظهار کرد: این نهالستان زیر نظر موسسه تحقیقات نهال و بذر با تولید نهال سالم و شناسنامه دار در کشور، موجب افزایش میزان سطح زیر کشت باغات گرمسیری و نیمه گرمسیری در نیمه جنوبی کشور شده است.

گفتنی است: آقای فرزادی از اولین تولیدکنندگان نهال گرمسیری و نیمه گرمسیری در کشور می باشد و بالغ بر ۱۵ سال است که به تولید نهال اشتغال دارد.

نامبرده با احداث ۱۰هکتار باغ و پرورش انواع ارقام میوه های گرمسیری موفق به ثبت چندین رقم مناسب و سازگار با شرایط محیطی کشور با همکاری سازمان تحقیقات کشور شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روایت وزیر ورزش از کمکهای ویژه اش به استقلال و پرسپولیس

پ جولای 23 , 2020
مسعود سلطانی فر در دیدار با علی جباری، پیشکسوت باشگاه استقلال از فعالیت های وزارت ورزش برای کمک به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صحبت کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، در دیدار امروز (پنجشنبه) وزیر ورزش و جوانان با علی جباری، پیشکسوت باشگاه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع