جانسون: افراط‌ گرایان، اعتراضات ضدنژادپرستی را مصادره کرده‌اند!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورکشایر پُست، بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس، طی اظهاراتی تلاش کرد اعتراضات ضدنژادپرستی در کشورش را به گروه‌های افراطی نسبت دهد.

در همین ارتباط، وی مدعی شد: جنبش «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد» از سوی افراط گرایانی که قصد آشوب دارند، مصادره شده است.

وی با اشاره به برخی تلاش‌ها برای به زیر کشیدن مجسمه «وینستون چرچیل» نخست‌وزیر انگلیس در دوره جنگ جهانی دوم، مدعی شد: اگرچه برخی اظهارات وی با عقاید امروز ما همخوانی ندارد؛ اما او یک قهرمان ضدفاشیسم بود.

گفتنی است اظهارات جانسون رنگ و بوی ادعاهای دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را دارد که می‌گوید کنشگران رادیکال چپ با رخنه در اعتراضات مردمی، قصد بهره‌برداری از ناآرامی‌ها را دارند.

این ادعایی است که وی بعد از تصاحب بخش‌هایی از شهر سیاتل آمریکا به دست معترضان مطرح کرد حال آنکه شهردار سیاتل با رد این ادعا، تاکید کرد معترضان اغلب افرادی صلح‌جو هستند.

اظهارات جانسون هم در حالی مطرح شد که رهبران معترضان، برخی تجمعات را به دلیل توطئه راستگرایان افراطی برای ایجاد هرج و مرج، لغو کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لغو محدودیت ترافیکی در محورهای هراز و کندوان

ج ژوئن 12 , 2020
سید محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: محدودیت ترافیکی محور هراز و کندوان به دلیل بار ترافیکی روان لغو شده است و در حال حاضر ترافیک در محور کندوان محدوده مجلار، مکارود، هزارچم، سیاه بیشه پرحجم و گاهاً نیمه سنگین است. وی با بیان اینکه تردد در […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع