جشنواره ونیز با یک فیلم ایتالیایی افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم ونیز با نمایش فیلم جدید دانیله لوچه‌تی با عنوان «روابط» کارش را شروع می‌کند.

داستان این فیلم در شهر ناپل می‌گذرد و اوایل دهه ۱۹۸۰ را تصویر می‌کند. این فیلم با بازی آلبا رورواچر، لوییجی لوکاسکیو، لورا مورانته و جیوانی مزوجیورنو و با اقتباس از رمان دومینیکو استارونه که سال ۲۰۱۷ منتشر شد شکل گرفته و درباره ازدواجی است که در خطر قرار گرفته است.

لوچه‌تی در این باره به شرایط فعلی دنیا اشاره کرد و گفت: این اواخر همه این نگرانی را داشتیم که سینما ممکن است نابود شود. اکنون در قرنطینه این به ما آرامش می‌دهد. مانند نوری که در یک غار بتابد، ما امروز یک چیز دیگر را دریافتیم: اینکه فیلم‌ها، سریال‌های تلویزیونی و رمان‌ها در زندگی ما ضروری هستند.

بیش از ۱۰ سال بود که فیلمی ایتالیایی آغازگر این جشنواره نشده بود و آخرین بار در سال ۲۰۰۹ فیلم «باریا» ساخته جوزپه تورناتوره به عنوان یک فیلم ایتالیایی آغازگر این جشنواره سینمایی شده بود.

هفتاد و هفتمین دوره جشنواره ونیز از ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور) برگزار می‌شود.

سال پیش فیلم آمریکایی ساخته هیروکازو کوره-ایدا با بازی کاترین دونو با عنوان «حقیقت» این جشنواره را آغاز کرده بود.

«روابط» ۲ سپتامبر در سالا گرانده در پلازا دل سینما در لیدو این جشنواره را شروع می‌کند. کیت بلانشت امسال رییس هیات داوران این جشنواره است. سه شنبه ۲۸ جولای اسامی فیلم‌های حاضر در بخش رقابتی این دوره معرفی می‌شوند.

قرار است در بخش رسمی ۵۰ تا ۵۵ فیلم بلند معرفی شوند که از این میان حدود ۲۰ فیلم در بخش اصلی رقابت می‌کنند. دیگر فیلم‌ها در بخش‌های افق‌ها و خارج از رقابت نمایش داده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نگاهی به برنامه دموکرات ها برای بعد از انتخابات ۲۰۲۰

ج جولای 24 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دویچه وله، حزب دموکرات آمریکا برنامه خود برای سال ۲۰۲۰ خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرد. بر اساس این برنامه آمریکا به برجام بازخواهد گشت و هدف تغییر رژیم جمهوری اسلامی در ایران را دنبال نخواهد کرد. پلتفرم […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع