جمع‌آوری ۶,۷ میلیارد تومان زکات طی امسال

ایسنا/خراسان شمالی دبیر شورای زکات خراسان شمالی با اشاره به هدف‌گذاری انجام‌شده امسال در حوزه زکات گفت: امسال پیش‌بینی‌شده دبیرخانه شورای زکات استان ۱۸ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری کند.

مجید الهی راد با اشاره به اینکه طی امسال جمع‌آوری ۱۸ میلیارد تومان زکات پیش‌بینی‌شده است، افزود: طی امسال تاکنون شش میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از این رقم جمع‌آوری‌شده است.

 به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی، وی خاطرنشان کرد: این میزان محصول جمع‌آوری‌شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد رشد داشته است.

 الهی راد زکات را یکی از منابع مهم در کمک به نیازمندان عنوان کرد و افزود: سال‌های قبل نیز پرداخت زکات موردعنایت کشاورزان این استان بوده است.

 وی میزان زکات پرداختی سال قبل کشاورزان استان را ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این رقم زکات مردم در بخش‌های تأمین مسکن، جهیزیه و داروی بیماران هزینه شده است.

 مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خاطرنشان کرد: زکات پرداختی مردم خیر استان در سال قبل صرف نیازهای محرومین و ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه روستایی شده است به‌طوری‌که به برکت این اعتبارات ۵۱ پروژه عمرانی برای روستاییان این استان در قالب مسجد،خانه عالم، حسینیه، حوزه علمیه  و سایر پروژه‌ها ساخته‌شده است.

 وی با اشاره به‌صرف ۸۰ درصد اعتبارات زکات برای رفع نیاز خانوارهای محروم استان، تأکید کرد: این رقم صرف نیازهای معیشتی،درمانی،آموزش،تحصیل، جهیزیه و فرهنگی مددجویان شده است    

 انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افراد مسلح ۲۰ تن از جمله زن و کودک را در دارفور کشتند

ش جولای 25 , 2020
یک رهبر قبیله‌ای امروز (شنبه) اعلام کرد، افراد مسلح دست‌کم ۲۰ تن را که برای اولین باز پس از سال‌ها در حال بازدید از کشتزارها و مزارع‌شان در اقلیم ناآرام دافور بودند، به قتل رساندند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ابراهیم احمد، یک رهبر قبیله‌ای اظهار کرد، […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع