جمهوری آذربایجان سفیر اردن را احضار کرد

در سایه مناقشه نظامی کنونی با ایروان وزارت خارجه جمهوری آذربایجان امروز (دوشنبه) سفیر اردن در باکو را به دلیل ارسال سلاح به ارمنستان احضار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان امروز سامی عبدالله غوشه، سفیر اردن در باکو را احضار کرد.

بیانیه وزارت خارجه جمهوری آذربایجان آمده است: آراز عظیموف، معاون وزیر خارجه آذربایجان به غوشه گفته فروش سلاح اردن به ارمنستان در شرایطی که ایروان اخیرا حملاتی به خاک ما داشته واکنش منفی مردم این کشور را به همراه داشته است.

غوشه نیز تاکید کرد، نگرانی آذربایجان را درک می‌کند و تمام تلاش‌های خود را برای حل مشکل خواهد کرد.

این سفیر اشاره کرد، روابط استراتژیک و توسعه آن را در راس برنامه‌های خود قرار می‌دهد.

۱۲ ژوئیه جاری تنش بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در پی ثبت حمله توپخانه‌ای ارتش ارمنستان و هدف قرار دادن نیروهای جمهوری آذربایجان در منطقه مرزی بالا گرفت. وزارت دفاع آذربایجان به پاسخ به این حملات تاکید کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

از مستثنی شدن وزارت فرهنگ از ممنوعیت دریافت هدایای مردمی تا حذف موزه از قانون مقررات مالی

د جولای 27 , 2020
کمیسیون لوایح، علاوه بر موافقت با لایحه مستثنی کردن وزارت فرهنگ از شمول ممنوعیت دریافت هدایای مردمی، با الحاق عبارت «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه‏ های عمومی کشور» با ماده 4 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، موافقت کرد ولی اضافه کردن «و سایر کتابخانه‏ ها […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع