جنگنده روسیه هواپیمای جاسوسی آمریکا را رهگیری کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، نیروهای واکنش سریع دفاع هوایی روسیه یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز دریای سیاه را شناسایی و رهگیری کردند.

در بیانیه منتشر شده از سوی نیروهای واکنش سریع روسیه گفته شده که جنگنده سوخ و۲۷ این کشور یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا را رهگیری کرده است.

در این بیانیه همچنین اضافه شده پس از آن‌که هواپیمای شناسایی نیروی هوایی آمریکا از مرزهای فدراسیون روسیه رانده شد، جنگنده روسی با موفقیت به پایگاه خود بازگشت.

رهگیری هواپیمای جاسوسی آمریکا از سوی جنگنده‌های روسی تنها کمتر از یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که جنگنده‌های آمریکایی در اقدامی ایذایی هواپیمایی مسافربری ایران بر فراز آسمان سوریه را مورد تعقیب قرار دادند.

اقدام ایذایی و خصمانه آمریکا علیه هواپیمای مسافربری ایران اگرچه با هوشمندی خلبان بی نتیجه ماند و هواپیما موفق به فرود اضطراری در فرودگاه بیروت شد، اما این اقدام با واکنش‌های منفی گسترده روبرو شده و مقامات ایرانی بر لزوم پیگیری این اقدام خصمانه آمریکا تاکید کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سیلاب و آبگرفتی معابر در «خاوران» فارس

ج جولای 24 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، مردم شهرخاوران در شرق فارس امروز شاهد بارش شدید باران و جاری شدن سیل در خیابان‌های این شهر بودند. خاوران در ۳۰ کیلومتری سروستان و ۶۰ کیلومتری جهرم قرار دارد.

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع