حریق در پارک ملی بمو مهار شد/ آتش‌سوزی عامل انسانی داشت

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: آتش‌سوزی پارک ملی بمو در فارس در کمتر از 3 ساعت کنترل شد.

به‌گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، حمید ظهرابی افزود: آتش‌سوزی در مراتع پارک ملی بمو که کمی قبل از ساعت دوازده آغاز شده بود با سرعت عمل نیروهای امدادی در حدود ساعت 14:30 مهار شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس اظهار داشت: آتش‌سوزی در مراتع پارک ملی بمو اتفاق افتاد و وزش شدید باد و غنای مراتع در پارک سختی اطفای حریق را دو چندان می کرد اما تلاش ها و سرعت عمل در اطفای حریق باعث کاهش خسارت شد.

ظهرابی افزود: این آتش‌سوزی که کمتر از سه ساعت به طول انجامید در حدود ساعت دو و نیم بعد از ظهر با همکاری و جانفشانی نیروهای ارتش، سپاه پاسداران ، آتش‌نشانی، داوطلبان مردمی و گروه اطفای حریق حافظان زاگرس مهار شده است اما به علت وزش شدید باد و امکان شعله ور شدن مجدد آتش نیروهای حفاظتی به منظور جلوگیری از ایجاد مجدد حریق در منطقه همچنان مستقر هستند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس از کلیه نیروهای امدادی که با سرعت عمل و اقدام به موقع انفال الهی را از چنگال آتش نجات دادند قدردانی کرد. 

ظهرابی دلیل آتش سوزی را عامل انسانی دانست و گفت: شناسایی عامل ایجاد حریق در دست تحقیق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعتراض مددجویان بهزیستی به عدم دریافت سبد کالا

چ جولای 29 , 2020
فعال حوزه معلولان و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد گفت: معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی نسبت به عدم دریافت سبد کالا به مناسبت عید سعید غدیر و عید سعید قربان اعتراض دارند. اسماعیل محمدیانی نسب در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در مشهد گفت: تمامی مددجویان و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع