حضور معاون گردشگری در وبینار استراتژی‌های احیا و بازیابی گردشگری در دوران کووید -۱۹

وبیناری با حضور معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و استاید برتر دانشگاه‌های دنیا در راستای بررسی ساز‌و‌کارهای احیا و بازیابی کسب‌و‌کارهای خرد و متوسط، شناسایی استراتژی‌های تاب‌آور و همچنین سیاست‌گذاری هدفمند برای مقابله با این بحران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، وبینار «استراتژی‌های احیا و بازیابی گردشگری در دوران همه‌گیری کووید – ۱۹ » روز شنبه، 29 شهریورماه جاری ساعت 6 الی 7:30 عصر به وقت تهران با حضور ولی تیموری (معاون گردشگری) و همچنین اساتید ایرانی دانشگاه‌های «اولو فنلاند»، «کوییزلند استرالیا»، «ویسکانسین استاوت آمریکا»،  «دانشگاه خوارزمی تهران» و «دانشگاه کردستان» جهت بررسی سازو‌کارهای احیا و بازیابی کسب و کارهای خرد و متوسط، شناسایی استراتژی‌های تاب‌آور و همچنین سیاست‌گذاری هدفمند برای مقابله با این بحران برگزار خواهد شد.  

 لازم به ذکر است شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان به دلیل محدودیت‌های شدید در بخش گردشگری و همچنین کاهش چشمگیر تقاضا در بین مسافران، بحران بی‌سابقه‌ای را در اقتصاد جهانی گردشگری ایجاد کرده است. بسیاری از بنگاه‌های کوچک و متوسط گردشگری تحت‌تأثیر این بیماری همه‌گیر قرار گرفته و اکنون با کاهش چشمگیر درآمد روبرو هستند. اهمیت این موضوع ناشی از این است که کسب و کارهای کوچک  و متوسط بطور مشخص در صورت ادامه وضعیت موجود در معرض آسیب‌های بیشتری از شیوع کووید 19 هستند که  شامل 75 درصد از مشاغلی است که مستقیما  تحت تاثیر شیوع این همه‌گیری قرار دارند. در این میان ایران نیز همانند بسیاری از مقاصد دیگر، متاثر از شیوع این بیماری بوده و پیامدهای منفی اقتصادی شدیدی را نیز تجربه کرده است. اثرات  شیوع کرونا به ویژه در ایران قابل توجه‌تر است، زیرا بسیاری ازکسب و کارهای  کوچک گردشگری و کارآفرینان این حوزه که معیشت آنها تا حد زیادی به گردشگری وابسته است؛ تحت تاثیر این همه‌گیری قرار گرفته‌اند. به همین دلیل، شناسایی راهبردهایی در سطح محلی، ملی و جهانی برای محدود کردن و به کنترل درآوردن بحران کرونا و کمک به جوامع آسیب دیده و بازگشت آنها  به عرصه رشد و ثبات بیش از پیش احساس می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ادامه ادعاهای مضحک پمپئو درباره تحریم شخصیت‌های ایرانی

پ سپتامبر 17 , 2020
وزیر خارجه آمریکا شامگاه پنج‌شنبه با اشاره به تحریم ۴۷ فرد ایرانی مدعی شد که این افراد در رابطه با فعالیت‌های سایبری ایران مورد تحریم قرار گرفته‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا شامگاه پنج‌شنبه با اشاره به تحریم ۴۷ فرد ایرانی مدعی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع