حل مشکل مردم روستای شیخ‌شبان در دستور کار شورای حفظ حقوق بیت‌المال قرار گرفت

ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برای حل مشکل مردم روستای شیخ‌شبان وظایف و اختیارات دستگاه‌های اجرایی در صورتجلسه‌ای مشخص شود تا اگر دستگاهی در انجام وظایف محوله کوتاهی کرد بتوان مدیر دستگاه مربوطه را بابت کاهلی مورد بازخواست قرار داد.

اقبال عباسی ۲۵ شهریورماه در جلسه شورای حفط حقوق بیت‌المال چهارمحال و بختیاری به منظور رسیدگی به مشکلات روستای شیخ‌شبان در راستای دستور رئیس قوه قضائیه برای حل مشکلات مردم این روستا، اظهار کرد: پس از بررسی‌های صورت گرفته در هفته اخیر و استعلام از دستگاه‌های اجرایی مشخص شد اقدامات خوبی برای حل مشکل مردم انجام شده است، اما متاسفانه مردم از کم و کیف این اقدامات مطلع نبودند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه رضایمتندی مردم باید در اولویت قرار بگیرد، گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف شورای حفظ حقوق بیت‌المال حفظ بیت‌المال و حقوق عامه مردم است، افرادی که مسئول حفظ بیت‌المال هستند باید حقوق مردم را نیز در نظر بگیرند و تمام توان خود را در این راستا بکار بگیرند.

وی در ادامه  عنوان کرد: برای حل مشکل مردم روستای شیخ‌شبان وظایف و اختیارات دستگاه‌های اجرایی در صورتجلسه‌ای مشخص شود تا اگر دستگاهی در انجام وظایف محوله کوتاهی کرد بتوان مدیر دستگاه مربوطه را بابت کاهلی مورد بازخواست قرار داد.

عباسی افزود: همچنین در این صوزتجلسه قید شود که وظایف محوله در اختیارات مدیر دستگاه اجرایی قرار دارد و یا باید از مقامات مافوق در وزارتخانه مورد پیگیری قرار بگیرد، برخی از مسائل این روستا  و یا سایر مسائل نیاز به مصوبه شورای عالی آب و یا جلسه ملی حفاظت از محیط‌زیست دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اگر مدیر دستگاه اجرایی توان پیگیری مصوبات را از وزاتخانه مربوطه ندارد، این موضوع را اطلاع دهد تا از طریق استانداری و مجمع نمایندگان مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه احکام صادره از سوی قضات باید به سرعت اجرا شود، عنوان کرد: باید اقدامات لازم برای آزادسازی اراضی روستای شیخ‌شبان که از نظر زیست‌محیطی خطری برای گونه‌های جانوری و گیاهی ندارد در دستور کار قرار بگیرد.

عباسی یادآور شد: مصوبات جلسات شورای حفظ حقوق بیت‌المال در خصوص روستای شیخ‌شبان بدون کم و کاست توسط نماینده این روستا به اطلاع مردم رسانده شود تا مردم در روند امور قرار بگیرند، همچنین مصوبات به صورت جمع‌بندی برای رئیس قوه قضائیه ارسال شود و یک نماینده از استانداری چهارمحال و بختیاری نیز موضوعات مرتبط با این جلسه را به همراه نماینده دادگستری و مدیران دستگاه اجرایی پیگیری کند.

به گزارش ایسنا، رئیس قوه قضاییه در سفر به چهارمحال‌وبختیاری، در خصوص مشکل ۲ هزار تن از اهالی روستای شیخ شبان که اراضی مسکونی آن‌ها در جریان یک دعوای حقوقی از سوی بنیاد مسکن به عنوان اراضی ملی اعلام و از مردم خواسته شده خانه هایشان را تخلیه کنند، بر لزوم تشکیل فوری جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان و بررسی مشکل اراضی مسکونی اهالی روستای شیخ شبان در این شورا تأکید کرد و با تعیین ضرب الاجل ۳ ماهه، از استاندار، مسئولان قضایی و مدیران بنیاد مسکن استان خواست که موضوع این اراضی را به نفع مردم محروم و انقلابی منطقه حل کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

وضعیت طرح های غیرفعال صنعتی مشخص می‌شود

س سپتامبر 15 , 2020
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف زمین های بدون استفاده شهرک های صنعتی بر مشخص شدن وضعیت طرح های غیرفعال صنعتی تاکید کرد. به گزارش ایسنا، حشمت‌الله عسگری در جلسه تعیین تکلیف زمین های شهرک های صنعتی استان تهران گفت: شهرک‌های صنعتی این استان […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع