حمایت بحرین از تلاش قاهره برای حفظ امنیت ملی‌ مصر

بحرین امروز (سه‌شنبه) بار دیگر حمایت خود را از تلاش‌های مصر برای حفظ امنیت ملی‌اش اعلام و از طرح “اعلامیه قاهره” درباره حل بحران لیبی تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط مصر، عبداللطیف بن راشد الزیانی، وزیر خارجه بحرین در تماس تلفنی با سامح شکری، وزیر خارجه مصر بر حمایت کشورش از تمام تلاش‌های قاهره در مواجهه با چالش‌ها و تهدیدات علیه امنیت ملی‌ و ثباتش حمایت کرد و گفت: امنیت مصر جزء لاینفک از امنیت بحرین است.

در این تماس تلفنی وزیر خارجه بحرین از روابط برادرانه مستحکم بین دو کشور و شکوفایی و پیشرفت در تمام زمینه‌های همکاری تقدیر کرد.

الزیانی از نقش کارآمد و حیاتی قاهره در دفاع از منافع و مسائل عربی و صیانت از امنیت ملی عربی تقدیر کرد.

وزیر خارجه بحرین گفت: ابتکار عمل قاهره که از سوی رئیس‌جمهوری مصر برای حل بحران لیبی مطرح شد شامل دعوت از تمام طرف‌های لیبیایی برای توقف فوری درگیری‌ها و در نظر گرفتن منافع ملی و تحقق صلح و ثبات در لیبی برادر است.

سامح شکری نیز از روابط برادرانه و تاریخی با بحرین که نمونه روابط بین براردان است، و نیز از موضع‌گیری برادرانه بحرین در حمایت از امنیت و ثبات مصر تشکر کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جهانگیری: «آب» از اصلی‌ترین چالش‌های امروز و فردای ایران است

س جولای 28 , 2020
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه امروز مسئله آب به گفتمان همه مردم و مسئولین تبدیل شده است، تصریح کرد: مواجهه با چالش کم آبی در کشور با راهکارهای عادی امکان‌پذیر نیست. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در جلسه کارگروه احیای رودخانه زاینده رود با بیان اینکه مسئله آب […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع