خاطره همبازی شدن با اکبر عبدی وقتی کلاس اولی بودم!/ماجرای یک کارت

به گزارش خبرنگار مهر، کمند امیرسلیمانی بازیگر که مهمان تلفنی برنامه «پنجشنبه جمعه» رادیو ایران بود، در گفتگو با منصور ضابطیان درباره کارت عضویتش در یک گروه نمایشی مربوط به سال ۵۹ که به تازگی در فضای مجازی آن را به اشتراک گذاشته است، گفت: خیلی اهل یادگاری جمع کردن هستم و به این کار علاقه دارم. هر چند وقت به سراغشان می‌روم. این کارت را هم دیدم و گفتم چون امسال وارد عدد چهل سالگی می‌شود آن را در صفحه‌ام بگذارم. که البته در روزش فراموش کردم!

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ادامه داد: امروز صبح دیدم و گفتم کارت را بگذارم. خیلی برایم با ارزش است. برای من تنها یک کارت نیست. یک دنیا خاطره، ماجرا و زندگی پشت این کارت نهفته است.

وی در توضیح این خاطرات افزود: تئاتری به نام «سنجاب‌ها» داشتیم که سال ۵۹ شروع و بعد برای تلویزیون ضبط شد. این نمایش در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا شد و تئاتر پرطرفداری برای قشر کودک بود. داستان جنگلی بود که شیر زورگویی داشت. آقای اکبر عبدی اولین کارش را با این نمایش تجربه و در نقش شیر بازی می‌کرد. آقای رضا رویگری هم حضور داشت.

وی یادآور شد: نقش من قاصدک بود. خیلی دیالوگ داشتم و چون کلاس اول بودم و خواندن و نوشتن بلد نبودم کل نمایش را به جز دیالوگ‌های خودم حفظ می‌کردم. ۲ شب یکی از شخصیت‌های اصلی که خانم ویدا شهشهانی بازی می‌کرد، نیامد و من به جای او بازی کرد.

امیرسلیمانی اظهار کرد: همزمان با این کار یک تئاتر مخصوص کودکان کار آقای رضا ژیان را در تالار چهارسو بازی کردم. من ۲ کارت دیگر دارم که کارت ورود به تئاتر شهر برای تمرین است. چیزی که برایم جالب بود اما ننوشتم چون اهل حاشیه نیستم و دوست نداشتم از حرف‌هایم برداشت‌های نادرستی شود اما تصویر قلبی و ذهنی خودم این بود که چهل سال پیش برای ورود به تئاتر شهر باید کارت نشان می‌دادی یعنی جایی نبوده است که هر کسی بتواند سرش را بیاندازد و وارد شود.

وی در پایان گفت: این خیلی برای من باارزش بود. کاش این اهمیتی که وجود داشت همچنان بود. این کارت برای من نشانه این است که هر کسی نمی‌توانست وارد این ساختمان شود.

«پنجشنبه جمعه» با اجرای منصور ضابطیان و به تهیه کنندگی زهرا قائدی هر هفته پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۲ همزمان با پخش صوتی از رادیو ایران به صورت تصویری نیز از سایت رادیو ایران پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قم فاصله‌ای با وضعیت قرمز ندارد/ ضرورت توجه به دستورات بهداشتی

ج جولای 24 , 2020
سیامک محبی در گفتگو با خبرنگار مهر از روند افزایش تعداد بیماران کرونایی در قم ابراز نگرانی کرد و افزود: تعداد بیماران کرونایی بدحال نسبت به ماه قبل افزایش چشمگیر داشته است به طوری که ماه گذشته ۲۰ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند اما اکنون به بیش […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع