خروج استان سمنان از وضعیت قرمز کرونایی/ سرخه در وضعیت سفید قرار گرفت/ آغاز روند کاهشی ابتلا به کرونا در استان

استاندار سمنان گفت: تعداد مبتلایان بستری در استان در حال حاضر بالغ بر ۱۵۸ نفر است که نسبت به روز گذشته ۱۱ نفر کمتر شده و این بدان معناست که حالت نزولی در ابتلای بیماری در استان آغاز شده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا آشناگر استاندار سمنان روز پنجشنبه ۲۳ مرداد در آیین تکریم و معارفه مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان با بیان اینکه تمام تلاش ما بر این است که از جان عزاداران امام حسین (ع) حفظ و حراست کنیم، گفت: اقدامات مطلوبی در بحث مقابله با بیماری کرونا در استان در حال انجام است‌ که در ایام‌ ماه‌ محرم با همراهی و همکاری مردم، وضعیت با ثبات تری خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه سیاست و هدف دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزاری مراسمات عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) بر اساس رعایت دستور العمل و پروتکل‌های بهداشتی است، خاطر نشان کرد: همانگونه که ‌مقام‌ معظم رهبری به عنوان فصل الخطاب تکلیف را بر همگان روشن کردند، بر اساس توصیه‌های ایشان و سیاستگزاری ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، دستورالعملی برای برگزاری مراسمات عزاداری با رعایت موارد و مسائل بهداشتی در این‌ ماه تهیه شده است.

آشناگر ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل در فضاهای سربسته هیچگونه مراسمی انجام ‌نمی شود و در فضاهای باز هم‌ با رعایت ضوابط بهداشتی از قبیل فاصله گذاری اجتماعی حداقل ۲ متر و زدن ماسک، برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه عزاداران ‌حداکثر ۲ ساعت را برای برگزاری‌ مراسمات در نظرگرفته و با تجمع حداقلی برگزار کنند، افزود: ممنوعیت دسته روی به علاوه عدم استفاده از طبل و سنج و ادوات عزاداری، قید دیگری است که در شهرستان های استان نیز باید رعایت شود و با توجه به وضعیت فعلی کشور علی رغم اینکه شور عزاداری در این‌ دسته روی هاست اما نیاز است که ممنوعیت ها رعایت و در فضاهای باز نیز عزاداری با استفاده از زنجیر شخصی انجام شود.

استاندار سمنان اضافه کرد: اطعام نیز به هیچ عنوان با طبخ غذا انجام‌ نمی‌شود و به صورت خشک می‌تواند ارائه شود و اگر طبخی صورت می گیرد تنها به صورت بیرون بر در اختیار عزاداران قرار گیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: در ایام ماه محرم سال جاری و بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزاری مراسم نمادین عزاداری که هر ساله در شهرستان های استان برگزار می شود، مطلقا ممنوع است.

وی با بیان اینکه استان ما بلافاصله بعد از قم جز استان هایی بود که مورد هجوم این بیماری قرار گرفت و سرعت انتشار بیماری به دلیل همجواری با ۸ استان بزرگ کشور تشدید شد، اذعان داشت: در پیک موج اول بیماری، بالغ بر ۳۲۰ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند که الحمدالله در مقطعی که استان وضعیت مطلوبی داشت و هم اکنون نیز که در وضعیت هشدار هستیم، از ارائه خدمات راضی می باشیم و در این مسیر همکاری ائمه جمعه، روحانیون، دولت و تلاشهای کادر درمانی در استان در دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود، بسیار ارزنده است.

وی همچنین با اشاره به این‌ مطلب که در بدترین شرایط، در استان بیش از ۴۰ درصد تخت های درمانی پر نشد و با امکانات دولت در استان ارائه سرویس دهی مطلوب فرآهم شد، اظهار داشت: تعداد بستریها در استان در حال حاضر بالغ بر ۱۵۸ نفر است که نسبت به روز گذشته ۱۱ نفر کمتر شده و این به این‌ معناست که حالت نزولی در ابتلای بیماری در استان آغاز شده است.

آشناگر در بخش دیگری از سخنان خود در این آیین گفت: ۲۵۱۸ نفر مبتلای قطعی تا به امروز در کل استان داشتیم‌ که حدود ۲۴۷ نفر متاسفانه جان خود را از دست دادند و ۲۲۶۷ نفر نیز با بهبود کامل ترخیص شدند و در این حوزه نرخ بهبود یافتگان به فوت شدگان، در وضعیت مطلوبی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سه شهرستان آرادان، مهدیشهر و میامی در وضعیت زرد و شهرستان سرخه در وضعیت سفید قرار دارد و چهار شهرستان سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار از وضعیت قرمز خارج شده و در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

استاندار سمنان با بیان اینکه نماز جمعه در شهرستان‌های با وضعیت سفید و زرد برگزار می‌شود، افزود: برگزاری نماز جمعه در شهرستان‌های با وضعیت قرمز، همچنان ممنوع است و انشالله با ادامه همکاری‌ها و تثبیت وضعیت شیوع بیماری در این شهرستان‌ها، در شرایط بهتر شاهد برگزاری نماز جمعه در تمامی شهرستان های استان خواهیم بود.

استاندار سمنان در پایان همچنین تاکید کرد: در شهرستان‌های استان نیز فرمانداران، متناظر با ستاد استانی جلسات را برگزار می کنند که تقاضا داریم ائمه‌ جمعه در این‌ خصوص نیز همچون‌ گذشته مساعدت و همراهی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رسمی: متوئیدی به اینترمیامی پیوست

پ آگوست 13 , 2020
متوئیدی هافبک ملی پوش فرانسوی فصل گذشته یوونتوس به صورت آزاد به اینتر میامی آمریکا پیوست‌. به گزارش ایلنا، بلیز متوئیدی هافبک فرانسوی فصل گذشته یوونتوس به اینترمیامی آمریکا تیم تحت مالکیت دیوید بکهام پیوست. این هافبک ۳۳ ساله که سابقه بازی در پاری‌سن‌ژرمن را نیز دارد پس از سه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع