خرید تضمینی ۲۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان در استان همدان

منصور رضوانی جلال در گفتگو با خبرنگار مهر از خرید تضمینی ۲۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان در استان همدان خبر داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: امسال قیمت خرید تضمینی گندم در مقایسه با پارسال ۴۵ درصد افزایش داشته و هر کیلو گرم گندم از کشاورزان به قیمت دو هزار و ۵۰۰ تومان خرید تضمینی می‌شود.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی مطلوب، پراکنش مناسب بارندگی و شرایط دمایی مناسب و به ویژه رعایت اصول فنی گفت: سطح زیر کشت گندم آبی در استان همدان حدود ۶۸ هزار هکتار است و سه شهرستان رزن، اسد آباد و نهاوند با داشتن سطوح زیرکشت بالای گندم آبی بیش‌ترین سهم را در تولید دارا هستند.

رضوانی جلال در ادامه با اشاره به سطح زیر کشت گندم دیم در استان همدان عنوان کرد :۳۳۳ هزار هکتار نیز سطح زیر کشت گندم دیم استان همدان است و سه شهرستان کبودرآهنگ، رزن و همدان با دارا بودن بیشترین سطح زیرکشت گندم دیم نقش بسزایی در تولید گندم دیم استان همدان دارند.

وی افزود: در مجموع سطح زیرکشت گندم آبی و دیم استان همدان بیش از ۴۰۰ هزار هکتار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه هم اکنون ۶۰ مرکز خرید و انبار گندم در استان همدان فعال است، افزود: نزدیک به نیمی از طلب کشاورزان برای فروش تضمینی گندم تا کنون پرداخت شده است.

رضوانی جلال با بیان اینکه هنوز ۷۰ درصد گندم اراضی کشاورزی استان همدان برداشت نشده است، گفت: پرداخت مطالبات کشاورزان با تأخیر انجام شده و پیگیری‌های لازم برای پرداخت مطالبات معوقه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایران از زمان اوباما توانمندتر شده است/ سیاست ترامپ مارا ضعیف کرد

د جولای 27 , 2020
جوئل رابین معاون ارشد پیشین وزارت خارجه آمریکا گفت: سیاست ترامپ ما را ضعیف تر و منزوی تر و ایران از زمان اوباما توانمندتر شده است به گونه ای که بیشتر از گذشته به جلو حرکت می کند.

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع