خرید 6 میلیون و 300 هزار تن گندم در کشور/ رشد 9 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل

شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 6 میلیون و 300 هزار تن گندم تا دوم مردادماه خبر داد.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، دولت با تمام توان در شرایط سخت نقدینگی، پول گندمکاران را پرداخت نموده و تاکنون حدود 87 درصد از پول گندم‌های تحولی به مراکز خرید تسویه شده است.

در مقایسه با دوم مردادماه سال گذشته، خرید تضمینی رشد 9 درصدی در کشور دارد و در حال حاضر مراکز خرید در 31 استان آماده تحویل گندم کشاورزان هستند.

مطالبات گندم کارانی که تا 23 تیرماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و اطلاعاتشان در سامانه ثبت شده به طور کامل پول خود را دریافت نموده اند.

بنا بر این گزارش تاکنون 13 هزار و 100 میلیارد تومان معادل پول کل خرید 7.7 میلیون تن سال گذشته به گندم کاران پرداخت شده است.

مقدار خرید تضمینی گندم هم نسبت به دوم مردادماه سال گذشته رشد 9 درصدی دارد. که به مروز زمان این افزایش خرید بیشتر می‌شود.

ارزش کل خرید تضمینی گندم به بیش از 15 هزار میلیارد تومان رسیده است.

همچنین تاکنون 278 هزار تن دانه روغنی کلزا به ارزش حدود 1157میلیارد تومان خریداری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برنامه های عملیاتی جهش تولید در مازندران تدوین شد

ج جولای 24 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، احمدحسین زادگان در جلسه جهش تولید در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه برنامه‌های عملیاتی جهش تولید در استان تدوین شده است، گفت: موانع بسیاری از بخش‌ها از جمله چالش‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در استان احصا ء شده و تلاش می‌کنیم […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع