خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی کرونا به اقتصاد کرمانشاه/ بیش از ۲۰ هزار نفر بیکار شدند

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: کرونا ۲ هزار میلیارد تومان خسارت به اقتصاد این استان وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه میزان خسارت وارد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا طبق فرمول جامعی تهیه شده است، اظهار داشت: تا امروز حدود ۲ هزار میلیارد تومان میزان خسارتی است که استان متحمل شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه افزود: این میزان حدود ۵ درصد تولید ناخالصی استان را شامل می‌شود طبق آمار کارگروه اشتغال تا کنون حدود ۱۳ هزار و ۸۰ نفر در سامانه جهت بیمه  بیکاری ثبت نام کرده‌اند.

کاشفی گفت: البته در استان بیش از ۲۰ هزار نفر بر اثر شیوع کرونا بیکار شده‌اند و مشاغل خود را از دست داده‌اند، اما تحت پوشش بیمه نبوده‌اند.

این مسئول بیان داشت: انسداد مرز‌ها و کندی در صادرات از دیگر مواردی است که خسارت‌هایی را در این شرایط شیوع بیماری کرونا، به وجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای اصلاح فرآیند‌ها گام خوبی برداشته شده است، گفت: با اینکه صدور مجوز‌ها تا حدودی ساماندهی شد، اما در فعالیت بخش‌های خصوصی باز هم موانع اداری جزو مواردی است که باید بر آن تمرکز کنیم.

عضو هیات‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران گفت: باید امسال صدور پروانه‌های ساختمانی را ۲۰ درصد افزایش دهیم.

کاشفی در بخش دیگری از سخنانش، در خصوص رونق مسکن اظهار داشت: این کار عقبه فراوانی در بحث اشتغال به دنبال دارد.

وی به مشکلات حوزه صنعت ساخت و ساز نیز اشاره داشت و افزود: در این خصوص طرح‌های تفصیلی نیاز به بازنگری دارند تا در بهبود فضای رونق مسکن مؤثر واقع شود و تخلفاتی که در این بحث انجام می‌شود، کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

احمدی منش فرماندار شهرستان زرقان شد

س مه 12 , 2020
عبدالرضا رحمانی فضلی با صدور حکمی و به پیشنهاد استاندار فارس، اسفندیار احمدی منش را به مدت چهار سال به بعنوان فرماندار شهرستان زرقان منصوب کرد. به گزارش خبرنگار ایلنا از زرقان، عبدالرضا رحمانی فضلی با صدور حکمی و به پیشنهاد استاندار فارس، اسفندیار احمدی منش را به مدت چهار […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع