خط لوله نورد استریم ۲ باعث افت ۲۵ درصدی قیمت گاز اروپا خواهد شد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اسپوتنیک، شرکت مشاور وود مکنزی در گزارشی اعلام کرد با تکمیل خط‌لوله نورد استریم ۲ و اتصال روسیه به آلمان، قیمت‌های گاز طبیعی در اروپا حدود ۲۵ درصد سقوط خواهد کرد.

در این گزارش آمده است: اگر نورد استریم ۲ به صورت ناتمام باقی بماند، انتظار می‌رود قیمت متوسط هر واحد گرمایی انگلیسی از گاز بنچ‌مارک تی‌تی‌اف اروپا حدود ۴ دلار شود. اما اگر همان‌طور که پشتیبانان این پروژه انتظار دارند، نرود استریم ۲ بتواند در اوایل ۲۰۲۱ افتتاح شود، آنگاه تخمین ما این است که قیمت متوسط تی‌تی‌اف به حدود ۳ دلار برسد.

تی‌تی‌اف یا «تایتل ترنسفر فسیلیتی» به بنچ‌مارک قیمت گاز طبیعی اروپا گفته می‌شود که بر اساس معاملات بورس انرژی هلند تعیین می‌شود.

انتظار می‌رود سال آینده صادرات گاز روسیه به اروپا به حدود ۱۷۶ میلیارد متر مکعب برسد. این در حالی است که امسال روسیه ۱۶۸ میلیارد متر مکعب گاز به اروپا صادر کرده بود. در صورت تکمیل نورداستریم۲ صادرات گاز سال آینده روسیه ۲۷ میلیارد متر مکعب افزایش یافته و به ۲۰۳ میلیارد متر مکعب خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مرحله دوم رزمایش پدافند زیستی در کرج اجرا شد

ش جولای 25 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ پاسدار مجید زنجانی عصر شنبه در رزمایش پدافند زیستی که با حضور گروه‌های جهادی در پایگاه بسیج شهیدان شرع پسند کرج برگزار شد، اظهار کرد: مرحله دوم این رزمایش برای مقابله با بیماری کرونا با حضور نیروهای شهرداری و گروه‌های جهادی آغاز می‌شود. وی بیان […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع