خودروساز بزرگ آلمان، دایملر در ۳ماهه دوم ۱.۹ میلیارد یورو ضرر کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شین‌هوا، دایملر، خودروساز بزرگ آلمان اعلام کرد در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ به طور خالص ۱.۹ میلیارد یورو (معادل ۲.۲ میلیارد دلار) ضرر کرده است. این خودروساز اعلام کرد که عملکرد کلی این شرکت به شدت تحت تأثیر پاندمی کرونا و افت تقاضای ناشی از آن قرار گرفته است.

الا کائلینیوس، رئیس هیأت‌مدیره دایملر توضیح داد: به علت پاندمی بی‌سابقه کووید ۱۹، ما مجبور بودیم یک سه ماهه پرچالش را تحمل کنیم. او ادامه داد: این شرکت به شدت مصمم بود پیگیری هدف خود برای کاهش هزینه‌ها را دنبال کند.

در حالی که در سه‌ماهه دوم امسال درآمدهای شرکت ۱۲.۵ میلیارد یورو کاهش یافته و به ۳۰.۲ میلیارد یورو رسیده بود، نقدینگی خالص صنعتی شرکت با اندکی افزایش به ۹.۵ میلیارد یورو رسید. به گفته کائلینیوس، این افزایش نقدینگی نشان‌دهنده کنترل مؤثر هزینه و مدیریت بودجه است که این خودروساز برای ادامه به آن نیاز دارد.

در ۳ ماهه دوم فروش برند اصلی دایملر، مرسدس بنز، ۳۰ درصد کاهش یافت و به ۴۸۰,۸۰۰ خودرو رسید. در ۳ ماهه دوم امسال فروش کامیون‌ها و اتوبوس‌های دایملر با سقوطی ۵۵ درصدی نسبت به سال گذشته به ۶۱,۰۰۰ دستگاه رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ترامپ: دموکرات‌ها به دنبال خنثی کردن لایحه ممنوعیت مسافرتی هستند

ش جولای 25 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری بار دیگر در راستای تشدید جنگ قدرت در این کشور، حزب رقیب در انتخابات سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ را مورد انتقاد شدید قرار داد. رئیس جمهور آمریکا در این خصوص نوشت: دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا در […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع