در راستای پیشگیری از فروش فزاینده اراضی روستا، اقتصاد روستا تقویت شود

فرماندار رشت با انتقاد از رویکرد منفعت گرایانه به مقوله فروش زمین های روستا، گفت: اگر اقتصاد مردم روستا تقویت شود، روستائیان مجبور به فروش اراضی خود نخواهند بود‌.

به گزارش ایلنا از رشت،علی فتح اللهی در نشست با دهیاران بخش خمام با بیان اینکه  نگاه به دهیاری ها نسبت به گذشته متحول شده است، افزود: امروز به جایی رسیده ایم  که پیشبرد و توسعه روستا بدون نقش آفرینی فعال دهیاران امکانپذیر نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه نوع مسئولیت تفاوتی نمی کند و مهم  این است که از این مسئولیت برای خدمت به مردم بهره بگیریم، افزود: باید از همه ظرفیت ها و توان موجود در جهت خدمتگزاری به مردم استفاده شود‌.

فرماندار رشت مهاجرت از استان های دیگر به روستاها را از دغدغه های شهرستان برشمرد و تصریح کرد:  اگر ما نتوانیم برنامه مناسبی برای مهاجرت از استان های دیگر به روستاها داشته باشیم به مشکل برمیخوریم.

 

 فتح اللهی نگاه منفعت گرایانه به مقوله فروش زمین را از جمله بزرگترین آسیب ها در سطح روستا  دانست و خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم ارزش افزوده املاک روستائیان را بالا ببریم و اقتصاد روستا را تقویت کنیم، مردم مجبور به فروش زمین خود نخواهند شد.

 

 وی شناسایی و اولویت بندی مشکلات روستایی را پیش نیاز هر اقدامی عنوان کرد و اظهار داشت: همه ما  موظف هستیم با شناسایی موانع و بهره گیری از همه ظرفیت های منطقه ای و ملی، زمینه شکوفایی اقتصاد و ارتقای معیشت مردم منطقه را فراهم کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آئین تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت برق منطقه ای گیلان

چ جولای 22 , 2020
آئین تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت برق منطقه ای گیلان به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد. به گزارش ایلنا از رشت،آئین تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت برق منطقه ای گیلان به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور همایون حائری معاون وزیر نیرو در […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع