دفاع مقدس نقطه عطف تاریخ ایران است


دفاع مقدس نقطه عطف تاریخ ایران است

ایسنا/اردبیل
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و سند حریت و آزادگی ایران است.

شکر عبدی ۲۶ شهریور در نشست با خبرنگاران در آستانه هفته دفاع مقدس در محل سالن ولایت اردبیل اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از اولین روزهای پیروزی شکوهمند خود شاهد انواع توطئه‌های دشمنان از هر سو بوده اما با تمام توان در مقابل این هجمه‌ها ایستاده و خم به ابرو نیاورده است
وی خاطرنشان کرد: در ایامی که جهان به دو قسمت بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود ایران با شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی استقلال و حریت خود را در جهان به اثبات رساند و قدرت دینی و اقتدار خود را به نمایش گذاشت.
 معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه دفاع مقدس بعد از مدت کوتاهی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روزهای سخت و پرمحنتی را برای ایران رقم زد، تصریح کرد: اما با تمام این تفاسیر و صف‌آرایی شرق و غرب در برابر ایران با عزم و تلاش و همت مردمان آزاده‌اش توانست پیروزی‌های بزرگی را در تاریخ به ثبت برساند که هنوز هم دشمنان نظام با یاداوری این رشادت‌ها به قدرت ایران اذعان می‌کنند.
عبدی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس در اردبیل اشاره کرد و گفت: در گرامیداشت این ایام برنامه‌های متعددی هم در مرکز استان و هم شهرستان‌ها برگزار خواهد شد که 72 عنوان برنامه به نیت پاسداشت 72 شهید کربلا در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: این برنامه‌ها در یک هزار و 500 عنوان برنامه خلاصه و طرح‌ریزی شده است تا در طول هفته دفاع مقدس شاهد برگزاری این برنامه‌های مناسبتی باشیم.
وی برگزاری این برنامه‌ها را در راستای زنده نگهداشتن یاد و خاطره 3 هزار و 400 شهید گلگون کفن استان اعلام کرد و گفت: هر چه ما با رونق و شکوه خاص این برنامه‌ها را برگزار کنیم به همان میزان توانسته‌ایم در ثبت و ضبط وقایع تاریخی ایران به آیندگان موفق عمل نمائیم.
وی به برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس در اردبیل و در محل موزه فرهنگی دفاع مقدس خبر داد و بیان کرد: این نمایشگاه با محوریت بازسازی عملیات کربلای پنج که در آن بالغ بر 300 شهید از استان اردبیل تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است، اجرایی خواهد شد.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل از کربلای پنج به عنوان شب قدر دفاع مقدس یاد کرد و گفت: مقام معظم رهبری در تدبیری بسیار ادیبانه شب‌های معنوی این عملیات را شب قدر دفاع مقدس اعلام کردند و اردبیل در این عملیات بزرگ دین خود را به دفاع مقدس و نظام ادا کرد.
عبدی سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه را از دیگر برنامه‌های این هفته در اردبیل اعلام کرد و افزود: قرار شده در نماز جمعه سخنرانان با پرداخت به ابعاد مختلف و منحصربفرد دفاع مقدس آن را برای مردم تشریح کنند و در هر شهرستان از فرماندهان جنگ به عنوان سخنرانان پیش از خطبه‌های نماز دعوت به عمل آمده است.
وی ادامه داد: امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا برگزاری رژه نیروهای مسلح را در اردبیل شاهد نخواهیم بود که در مقابل با تدارک برنامه‌های متعدد از قبیل کمک مومنانه و طرح‌هایی نظیر ایران در کنار مردم استان خواهیم بود.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به اجرای طرح کمک مومنانه در اردبیل اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع این بیماری در استان بالغ بر 130 هزار بسته معیشتی در قالب کمک مومنانه و به ارزش ریالی هر بسته 300 هزار تومان در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عذرخواهی هواپیمایی معراج بابت اتفاق امروز

چ سپتامبر 16 , 2020
شرکت هواپیمایی معراج بابت لغو پرواز امروز تهران-کرمانشاه که به علت نقص فنی و فرود اضطراری اتفاق افتاده بود، از مسافرانش عذرخواهی و اعلام کرد که پرواز دیگری برایشان برنامه‌ریزی کرده است. به گزارش ایسنا، پرواز امروز هواپیمای ایرباس 230 هواپیمایی معراج به دلیل آنچه بروز نقص فنی و پاره […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع