دمشق از سازمان بهداشت جهانی خواست با تحریم‌های آمریکا علیه سوریه در بحبوحه پاندمی کرونا مخالفت

1
دمشق از سازمان بهداشت جهانی خواست با تحریم‌های آمریکا علیه سوریه در بحبوحه پاندمی کرونا مخالفت

سفیر سوریه در روسیه امروز (دوشنبه) تاکید کرد، سوریه از سازمان بهداشت جهانی خواسته تا با تحریم‌های آمریکا علیه دمشق در زمانی که این کشور برای بازسازی پس از جنگ و مبارزه با ویروس کرونا در بحبوحه انسداد زنجیره‌های تامین تقلا می‌کند، مخالفت کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه در کنفرانس خبری که به صورت آنلاین برگزار شده بود، گفت: اقدامات یکجانبه آمریکا با هدف افزایش تحریم‌ها علیه سوریه مغایر با قوانین بین المللی هستند. این اقدامات در زمانی اتخاذ شده‌اند که تمامی کشورها برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شده‌اند. این اقدامات غیرمنطقی هستند و ما در حال حاضر از سازمان بهداشت جهانی خواسته‌ایم تا با این اقدامات مخالفت کند.

وی افزود: سوریه به شدت نیاز دارد تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تجهیزات و اقلام پزشکی تهیه کند. من معتقدم که ما با نمونه‌ای از تروریسم پزشکی سر و کار داریم. تمامی اقدامات دولت سوریه در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا انجام می‌شوند اما این مساله تلاش‌های ما برای بازسازی و احیای کشورمان را با مشکل روبه‌رو کرده است. ما در حال حاضر با سازمان بهداشت جهانی تماس گرفته و از آن خواسته‌ایم تا از سوریه حمایت کند و راه را برای ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به این کشور هموار سازد.

انتهای پیام

یک دیدگاه برای “دمشق از سازمان بهداشت جهانی خواست با تحریم‌های آمریکا علیه سوریه در بحبوحه پاندمی کرونا مخالفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیروزی انقلاب اسلامی امید را در دل فلسطینی‌ها شعله‌ور ساخت

د مه 18 , 2020
قائم مقام معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری،گفت : امروز آرمان فلسطین و تلاش برای آزادی این سرزمین، به زبان و ادبیات مشترک ملت‌های اسلامی تبدیل شده است. به گزارش ایسنا، سید مهدی مصطفوی عصر روز  دوشنبه در نشست کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع