دهکده گردشگری در کنار سد «مروک» دورود احداث می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش حسن نژاد امروز دوشنبه در جلسه بررسی ظرفیت گردشگری سد «مروک» با حضور نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به کار گیری ظرفیت‌های منابع آب و تأسیسات آبی برای توسعه فعالیت‌های گردشگری، به اعتقاد کارشناسان، تفکر اندیشمندانه و زیرساخت‌های ایجاد شده در کنار سدهای کشور، اقتصاد گردشگری در این حوزه را به سمتی راهنمایی خواهد کرد که با کمترین هزینه بیشترین بهره وری را ایجاد کند.

وی بیان کرد: توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه‌های گردشگری پیرامون سدها و دریاچه‌ها یکی از مواردی است که رئیس جمهور بر آن تاکید داشته و وزارت نیرو و شرکت‌های آب منطقه‌ای را مأمور اجرای این طرح کرده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان افزود: یکی از طرح‌های مهم در لرستان سد «مروک» شهرستان دورود است که توسط آب منطقه‌ای لرستان احداث و هدف از آن تأمین آب کشاورزی ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی دشت سیلاخور است، این سد با حجم کل مخزن ۱۱۰ میلیون متر مکعب بزرگترین سد لرستان محسوب می‌شود.

حسن نژاد با بیان اینکه لرستان سرزمینی متشکل از اقوام، ایلات، سنن، آداب و رسوم مختلف است که جاذبه‌های گردشگری و توریستی فراوانی دارد گفت: ایجاد دهکده گردشگری به عنوان یکی از جذابیت‌ها و مکان‌های دیدنی استان در کنار هر سد با توجه به اقلیم جغرافیایی با آداب و رسوم خاص خود می‌تواند در جذب توریست و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری تأثیر گذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

واکنش ما حتمی است/ صهیونیستها منتظر مجازات به سبب جنایاتش بمانند

د جولای 27 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای به تحولاتی که امروز در منطقه مزارع اشغالی شبعا و مرز لبنان با فلسطین اشغالی رخ داد و اخبار مربوط به این تحولات واکنش نشان داد. در بیانیه مقاومت اسلامی لبنان آمده است: به […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع