دور تازه سفر خلیل‌زاد به کشورهای منطقه

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان، دور تازه از سفرهای خود را به کشورهای منطقه آغاز کرد.

به گزارش ایسنا،‌ خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از رسانه‌ها گزارش داد، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای آورده است: زلمای خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در این دور سفرها با هدف جذب پشتیبانی و برآورده شدن تعهدات پیش از آغاز گفت‌وگوهای بین الافغانی از جمله کاهش خشونت‌ها و آزاد سازی زندانیان به کشورهای قطر، پاکستان و ازبکستان خواهد رفت.

در این بیانیه آمده است: خلیل‌زاد در این دور به کابل سفر نمی‌کند و با توجه به محدودیت‌های سفر ناشی از شیوع ویروس کرونا، او و تیم همراهش از طریق ویدیوکنفرانس با مقام‌های افغان گفت‌وگو خواهند کرد.

در همین حال، وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه بین‌المللی آمریکا و تیمش، خلیل‌زاد را همراهی می‌کنند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری، مشارکت در بخش‌های مختلف را برای پیشبرد و بهبود وضعیت اقتصادی افغانستان و پشتیبانی از صلح و ثبات‌ پایدار در منطقه را بررسی کنند.

همزمان با ادامۀ درگیری‌ها و وقوع رویدادهای هراس ‌افکنانه، اشرف غنی،‌ رئیس‌جمهوری افغانستان می‌گوید که باید برای تأمین صلح پایدار در این کشور خشونت‌های طالبان پایان یابند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عصائب اهل الحق از آزادی تمام بازداشتی‌های حزب‌الله عراق خبر داد

د ژوئن 29 , 2020
جنبش عصائب اهل الحق به رهبری قیس خزعلی امروز (دوشنبه) از آزادی تمامی بازداشت‌شدگان عضو گردان‌های حزب‌الله عراق خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، محمود الربیعی، سخنگوی دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق در توییتر نوشت: به برادران، یاران حشد شعبی و مقاومت مژده می‌دهیم […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع