دولت کابل بر آزادی زندانیان توسط طالبان تاکید کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، صدیق صدیقی، سخن‌گوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در حساب کاربری خود در توئیتر با تاکید بر آزادسازی زندانیان نیروهای دولتی از اسارت طالبان اعلام کرد: آزادسازی نیروهای امنیتی (افغان) نزد طالبان به عنوان عمده‌ترین اصل روند تبادل زندانیان برای دولت و ملت افغانستان مهم است.

صدیقی در ادامه همچنین گفت: دولت افغانستان بر آغاز هرچه زودتر گفت‌وگوهای صلح برای تأمین صلح و ثبات و قطع جنگ در کشور متعهد است.

اظهارات سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در شرایطی مطرح شده که به تازگی با آزاد شدن ۴۰۰ زندانی طالبان توسط دولت افغانستان، تعداد زندانیان آزاد شده این گروه به حدود ۴۵۰۰ تن رسیده است.

طالبان نیز اعلام کرده که تاکنون ۷۳۴ زندانی دولت افغانستان را آزاد کرده، اما برخی مقامات این کشور اعلام کردند این افراد غیرنظامی هستند.

قرار است، پنج هزار زندانی گروه طالبان در قبال آزادی زندانیان دولتی افغانستان از زندان‌های طرفین آزاد شوند.

دولت افغانستان امیدوار است با آزادی زندانیان طالبان، مسیر آغاز مذاکرات صلح با این گروه به منظور آتش بس و پایان جنگ و درگیری در این کشور هموار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کمک ۳.۵ میلیارد تومانی حامیان طرح اکرام ایتام در همدان

د جولای 6 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، پیمان ترکمانه ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران مورد کمک‌های حامیان به فرزندان ایتام و محسنین در بهار امسال اظهار کرد: حامیان ۷ میلیارد و ۶۴۳ میلیون تومان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین به یتیمان پرداخت کرده‌اند. وی افزود: در طرح اکرام ایتام حامیان سه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع