راه اندازی اولین مدرسه هنرهای زیبا در قزوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از راه اندازی اولین هنرستان‌های زیبا در قزوین خبر داد و گفت: این هنرستان در دو رشته موسیقی و نقاشی از اول مهرماه سال‌جاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد حسین اسماعیلی روز شنبه در شورای آموزش و پرورش استان قزوین که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان برگزار شد، افزود: قزوین با ظرفیت و پتانسیل بالای فرهنگی و هنری و سابقه درخشان تاریخی، در بحث آموزش‌های هنری آن چنان که باید و شاید ورود پیدا نکرده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۴۲ هنرستان هنرهای زیبا در کشور با ۶ هزار هنرجو وجود دارد که بسیاری از هنرمندان بنام از این هنرستان‌ها برخاسته اند.

 این مسئول افزود: متاسفانه قزوین با ۲ هزار هنرمند، ۱۰ انجمن فرهنگی و ۱۵۰ موسسه و بیش از چهار هزار هنرجوی هنر در عرصه‌های مختلف فاقد هنرستان هنرهای زیباست.

اسماعیلی اضافه کرد: طی تفاهم نامه با اداره کل آموزش و پرورش استان مقرر شد که امسال اولین هنرستان هنرهای زیبا در شهر قزوین دایر شود و این هنرستان با مشارکت دو نهاد آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فعالیت را شروع خواهد کرد.

وی با اشاره به ظرفیت ۶۴ نفری این هنرستان، تصریح کرد: در این هنرستان از دبیران و مدرسان متخصص و مجرب استفاده خواهد شد و مدرسان دروس عمومی توسط اداره کل آموزش و پرورش و مدرسان دروس تخصصی توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تامین خواهد شد.

این مسئول تاکید کرد: دانش آموزانی که پایه نهم را به پایان رسانده اند و در سال تحصیلی جدید در پایه دهم تحصیل می‌کنند، می‌توانند براساس فرم هدایت تحصیلی، جهت ثبت نام به این هنرستان مراجعه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سهم تحصیل دانش آموزان قزوین در هنرستان‌ها بالاتر از میانگین کشوری است

ش جولای 25 , 2020
معاون متوسطه آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در حال حاضر، سهم تحصیل دانش آموزان قزوین در هنرستان‌ها بالاتر از میانگین کشوری است اما به علت محدودیت فضا و تجهیزات، امکان دستیابی به اسناد بالادستی و رسیدن به رقم ۵۰ درصدی در این زمینه دشوار است. به گزارش خبرنگار ایلنا […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع