رسالت مهم مدیران در شرایط کنونی تسهیل گری در روند تولید است

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور در کارگروه رفع موانع تولید که روز یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: در شرایطی که با مشکلات ناشی از تحریم مواجهیم اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل استان هم سخت گیری کنند مانعی بزرگ در تولید محسوب می‌شوند و با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: امروز باید همه مدیران در مسیر تسهیل گری گام بردارند و مصوبات ستاد تسهیل را با جدیت اجرا کنند تا گره‌ای از مشکلات صنعتگران را حل کنیم.

استاندار قزوین رسیدگی به معیشت مردم را در اولویت همه کارها دانست و اگر مدیری در این زمینه بی تفاوت باشد و شرایط مردم را درک نکند شایستگی مسئولیت را ندارد.

جمالی‌پور اضافه کرد: اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی و یا بانک‌های عامل استان با سخت گیری های بی مورد خارج از ضوابط اداری اقدام کنند به دستگاه قضائی معرفی می‌شوند.

استاندار قزوین بیان کرد: در شرایط اقتصادی کنونی، از سوی دولت ۷۳۱ میلیارد تومان در قالب ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از این بیماری به استان تخصیص داده شده تا مشکلات آسیب دیدگان تا حدودی کمتر شود.

وی تصریح کرد: بانک‌ها در ارائه این تسهیلات تا سقف ۱۶ میلیون تومان هیچ ضامنی نمی‌خواهند و از این رو باید کاری کرد تا این میزان اعتبار در استان به طور کامل جذب شود.

جمالی پور اظهار داشت: در حوزه اعتبارات تخصیص داده شده به آسیب دیدگان کرونا در استان، تمامی دستگاه‌های ذیربط باید همکاری کنند و در صورت هر ابهامی بلافاصله به مسئول گزارش کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اعتبارات تخصیص داده شده وجود ظرفیت‌های مطلوب، شایسته نیست با کارشکنی‌های خود کاری کنیم تا افراد آسیب دیده نتوانند از امکانات در اختیار داده شده از سوی دولت بهره‌مند شوند.

جمالی‌پور با بیان اینکه هیچ کاری مهم‌تر از اجرای برنامه‌های اقتصادی نیست، افزود: همه ظرفیت‌های استان باید بسیج شوند تا با تقویت این بخش، چرخ سایر حوزه‌ها از جمله کشاورزی، خدماتی، گردشگری و حتی سیاسی را به چرخش درآوریم.

به گفته استاندار قزوین، کار کردن در شرایط سخت و دشوار در واقع نوعی ایثار و گذشت است و نباید کاری کنیم تا با یک سهل‌انگاری تمامی تلاش‌های صورت گرفته نادیده گرفته شود.

وی یادآور شد: بانک‌ها باید تسهیل‌گری را جدی بگیرند و بانک‌های موفقی که بتوانند خدمات خود را به نحو مطلوب و ساده‌ای در اختیار مردم بگذارند باید مورد تشویق قرار گیرند.

جمالی‌پور، از تلاش‌های صورت گرفته در راه‌اندازی سامانه پنجره واحد الکترونیکی سرمایه گذاری توسط امور اقتصادی و دارایی استان قزوین تقدیر کرد و گفت: با این کار روند کارها شتاب خواهد گرفت و کمک بزرگی به متقاضیانی است که درصدد سرمایه‌گذاری در استان هستند.

وی اضافه کرد: در گذشته صدور مجوز تا ۲۳۲ روز طول می‌کشید در حالی که این مسئله در کشورهای توسعه یافته و صنعتی حداکثر سه روز زمان لازم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خیال خام منافقین در مرصاد

ی جولای 26 , 2020
صحبت‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا درباره‌ی عملیات مرصاد و اتفاقات بعد از تصویب و پذیرش قطعنامه ۵۹۸ را مشاهده خواهید کرد.

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع