رشد و توسعه مشاغل خانگی در اولویت قرار گیرد/لزوم افزایش اشتغال

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علیرضا اعرافی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، با اشاره به لزوم توجه به بعد اجتماعی حوزه افزود: ستاد حوزوی بحران و حوادث غیر مترقبه حوزه به دلیل اهتمام ویژه حوزه به مباحث اجتماعی ایجاد شده است.

وی با اشاره به حضور طلاب و روحانیون جهادی بدون مزد در خدمت رسانی به مردم و آسیب دیدگان افزود: ۲۴۰ کار ویژه و مأموریت متناسب در حوزه در چهار گروه ارتباط با درون حوزه، نظام اسلامی، جامعه و بین‌الملل تدوین شده است.

امام جمعه قم با بیان اینکه لازم است بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بخش اشتغال ورود جدی داشته باشد، گفت: اشتغال در هر منطقه از کشور فرهنگ و ظرفیت خاص آن منطقه را می‌طلبد و باید با ویژگی‌ها و شرایط آن منطقه منطبق باشد.

آیت الله اعرافی کمک به رشد و توسعه مشاغل خانگی را امری مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: در شرایط اقتصادی فعلی اولویت با صنایعی است که در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند و باید به صنایع در آستانه ورشکستگی کمک کرد که از این وضعیت نجات پیدا کرده و از چرخه تولید و اشتغال باز نماند.

امام جمعه قم با بیان اینکه از بیش از ۱۲۰ کشور طلبه در این شهر مشغول به تحصیل علوم دینی هستند، تصریح کرد: صدها مؤسسه دینی و فرهنگی و مجلات علمی و تخصصی از ظرفیت‌های مهمی است که باید در همه تصمیم گیری ها مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صادرات بنادر جنوبی استان بوشهر به کشور قطر گسترش یابد

پ جولای 23 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام موسی احمدی بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با مسئولان شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار مهمی در حوزه‌های نفت و گاز و پتروشیمی در جنوب استان بوشهر وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده کرد. وی صنایع پائین‌دستی نفت و گاز […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع