رشد ۳۵ درصدی آمار بیماران کرونایی در قزوین/ امروز ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان قزوین گفت: آمار بیماران بستری شده بر اثر ابتلا به کرونا از ۲ هفته گذشته تاکنون با رشد ۳۵ درصدی همراه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، پیمان نامدار روز پنجشنبه در سی امین نشست ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین افزود: از دو هفته گذشته تاکنون در کل کشور موج دوم کووید ۱۹ آغاز شده و غریب به اتفاق استان‌های کشور در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اضافه کرد: استان قزوین در وضعیت هشدار و قرمز نیست، اما وضعیت کاملا شکننده است و در همین روز جاری ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری شده‌اند که زنگ خطری برای کل استان به شمار می‌رود.

نامدار با بیان اینکه ۲۱ بیمار بستری شده وضعیت حاد دارند و از دستگاه ونتیلاتور استفاده می کنند، تصریح کرد: ۲۴۱ بیماری مبتلا به کرونا هم اکنون در مراکز درمانی استان قزوین بستری هستند که در مجموع نسبت به هفته‌های گذشته با روند رو به رشدی همراه هستیم، از هفته گذشته روزانه فوت ناشی از کرونا داریم.

این مسئول تاکید کرد: امروز شرایط استان قزوین از نظر ابتلا به بیماری کرونا با ۲۸ فروردین ماه سال جاری برابر است و بیمارستان شفا تاکستان و بوعلی قزوین بیشترین بیماران بستری را به خود اختصاص داده‌اند، اما اگر این شرایط ادامه یابد مجبوریم مراکز درمانی دیگر را نیز مجددا وارد چرخه درمان کرونا کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین وضعیت ابتلا به بیماری کرونا در شهرستان‌های آوج و آبیک را سفید عنوان کرد و گفت: شهرستان البرز تا همین چند روز پیش وضعیت سفید داشت که اکنون به همراه مابقی شهرستان‌ها (تاکستان، بوئین زهرا و قزوین) در وضعیت زرد قرار گرفته است.

نامدار خاطرنشان کرد: استان قزوین هم اکنون نیاز دارد که محدودیت‌هایی در مجامع فرهنگی، اجتماعی و میهمانی‌ها افزایش دهیم و به نظرم بهتر است که باشگاه‌های ورزشی پر تردد، شهربازی‌ها، دانشگاه‌ها، کافه‌ها و آرایشگاه های زنانه تعطیل شوند.

این مسئول یادآور شد: گزارش‌هایی به دست ما رسیده است که در برخی از آرامستان‌ها، مجالس ترحیم بدون رعایت کردن مسائل بهداشتی برگزار می‌شود و باید در این خصوص اقدامات نظارتی را افزایش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

علیرضا بیرانوند - پرسپولیس؛ خداحافظی در کار نیست

پ جولای 9 , 2020
بیرانوند در شرایطی هفته آینده راهی بلژیک خواهد شد که در برنامه خداحافظی پرسپولیس حضور نیافت. به گزارش ایلنا، علیرضا بیرانوند که از یازدهم تیرماه با توجه به قراردادش با انتورپ در تمرینات پرسپولیس غایب بوده، اکنون در شرایطی حضورش در این باشگاه بلژیکی و مقدماتش سفرش به این کشور […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع