رشد ۵۰ درصدی جان‌باختگان کرونایی نسبت به اسفند و فروردین‌ماه/ کاهش ترس از کرونا باعث افزایش فوتی‌ها شده است/ مردم در ماه‌های محرم و صفر نذر ماسک کنند

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه کاهش ترس مردم از کرونا باعث افزایش مرگ و میر در روزهای اخیر شده است، ادامه داد: فوت ۲۲۹ نفر به دلیل کرونا در یک روز شامل ۲۰ درصد مرگ روزانه ما است که نسبت به فروردین و اسفندماه رشد ۵۰ درصدی داشته است و نتیجه عملکرد ما و کارهایی است که در خرداد ماه انجام داده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ایرج حریرچی (معاون کل وزارت بهداشت) درباره علت افزایش آمار مرگ و میر بیماران کرونایی در روزهای اخیر گفت: علت اصلی افزایش مرگ و میر مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر کاهش ترس مردم از کروناست.

وی با بیان اینکه ترس و خوف از عاقبت کارنادرست از نعمت‌های الهی و از خصوصیات مردم عاقل است، ادامه داد: متاسفانه بعد از اینکه پیک اول را رد کردیم با کاهش میزان ترس مردم، حضور افراد در جامعه بیشتر شد و به همان میزان نیز رفت و تعداد بالا رفته و مراجعان بیشتری به مراکز درمانی داشتیم.

معاون کل وزارت بهداشت با تاکید براینکه مهمترین علت مرگ و میرهای فعلی کاهش ترس و مردم از بیماری است، تصریح کرد: این کاهش ترس باعث تغییر عملکرد مردم در مقابل ویروس کرونا شده است و همچنین باعث برگزاری مراسم ازدواج و عروسی، برگزاری تجمعات، نماز عید فطر و شاید از همه مهمتر برگزاری مهمانی‌ها و دورهمی‌ها و حضور در کافی‌شاپ‌ها و دورهمی‌در روستاها شده است.

حریرچی خاطرنشان کرد: فوت ۲۲۹ نفر به دلیل کرونا در یک روز شامل ۲۰ درصد مرگ روزانه ما است که نسبت به فروردین و اسفندماه رشد ۵۰ درصدی داشته است و  نتیجه عملکرد ما و کارهایی است که در خرداد ماه انجام داده‌ایم و همچنین بازگشایی‌هایی است که صورت گرفته است.

وی با اشاره به استفاده از ماسک بین افراد جامعه گفت: در حال حاضر میزان استفاده از ماسک  ۵۰ الی ۶۰ درصد است که این بسیار خوب است اما کافی نیست و اگر به ۹۵ درصد برسیم تاثیرشگرف دارد. مردم بدانند که اگر ما در این دو ماهه ویروس را سرکوب نکنیم در فصل پاییز که فصل مورد علاقه ویروس کرونا ست ما با شرایط سخت‌تری از اسفند و فروردین مواجه خواهیم.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به فرارسیدم ایام محرم و صفر تصریح کرد: از مردم خواهش می‌کنم در این محرم و صفر نذر ماسک کنند تا بتوانیم همه خانواده‌ها را به استفاده از ماسک تشویق کنیم و از همه مراجع می‌خواهیم مردم را به نذر ماسک تشویق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سعادتمند: تا دینار آخر قراردادها را پرداخت می‌کنم

چ جولای 22 , 2020
مدیرعامل باشگاه استقلال تهران اعلام کرد طی یک هفته آینده چند قرارداد تجاری امضا خواهد کرد. به گزارش ایلنا و به نقل از رسانه رسمی باشگاه استقلال، احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال پیش از تمرین روز چهارشنبه تیمش، در جمع بازیکنان گفت: می‌خواستم از شما بابت تلاشتان در آبادان تشکر […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع