رفیعی: از دستورات فیفا تمکین نکنیم تعلیق فوتبال را در پیش داریم/ چند روز بیشتر برای تغییرات فرصت نداریم

کارشناس حقوقی فوتبال در مورد اشکالات فیفا به اساسنامه و احتمال تعلیق فوتبال ایران صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، دکتر غلامرضا رفیعی درباره فرآیند اصلاح اساسنامه و ایراداتی که فیفا به آن وارد دانسته گفت: با توجه به اینکه خیلی از عزیزان با مباحث حقوقی آشنایی نداشته باشند توضیحی در ابتدا بگویم. اساسا حدود 200 کشور دنیا دارای فدراسیون ملی فوتبال هستند و اساسنامه همگی آنها در سایت فیفا قابل مشاهده است. اکثریت آنها اساسنامه و قوانین آنها منطبق با استاندارهای فیفا است. ما نه از آنها زرنگ تر هستیم و نه عاقل‌تر از آنها. ورزش است و آن چیزی که متاسفانه آن چیزی که من باید اکنون بگویم این است که خبر خوبی نیست و ظرف چند روز آینده اگر تمام الزامات ماده چهارده اساسنامه فیفا را برآورده نکنند و در اساسنامه نگنجانند احتمال اینکه ضمانت اجرای سنگین ماده چهارده در فوتبال ایران اجرا شود زیاد است.

رفیعی در توضیح اینکه آیا تعلیق فوتبال ایران تنها رقابت های بین المللی را در پی خواهد داشت یا موضوع فوتبال داخلی ایران نیز با مشکل مواجه خواهد بود گفت: به دو صورت است. احتمال می دهم اگر تکلیفی که دارند تا روز یکشنبه به درستی عمل نکنند، ممکن است فیفا در وهله اول یک کمیته ای تعیین کنند و به آنها اساسنامه و دستورالعمل انتخابات را نهایی کنند و اگر تمکین نکنند احتمالا به سراغ تعلیق کلی فوتبال ما برود. اما گاهی اوقات هم نقض شدید قوانین بین المللی فیفا باشد این اختیار را دارند که تعلیق فعالیت شود. مثل همان چیزی که در فدراسیون افغانستان افتاد و یک دندگی کردند برای ماندن رییس شان و البته چیزی که در کویت هم اتفاق افتاد. امیدوارم کسانی که در سئول نشستند فکری به حال اعتبار این کشور کنند و دست از یکدندگی بردارند و اگر بلد نیستند کار را به کاردان بسپارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اتهامات باورنکردنی فرهاد مجیدی به سیدعلی و جواد نکونام!

ج ژوئن 26 , 2020
سرمربی استقلال در پستی اینستاگرامی اتهاماتی به داور دیدار تیمش مقابل فولاد خوزستان وارد کرد. به گزارش خبرنگار ایلنا، ترکش‌های شکست استقلال در خوزستان و اخراج دو بازیکن و فرهاد مجیدی همچنان ادامه دارد و اکنون فرهاد مجیدی در پیامی اینستاگرامی و کد دار به سرمربی فولاد خوزستان و داور […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع