روند نزولی شیوع کرونا در گلستان/ کاهش بار مراجعات به بیمارستان ها

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا فاضل عصر شنبه در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهارکرد: از نیمه دوم خردادماه پیک دوم شیوع کرونا در استان آغاز شد و در هفت تیر به ازای هر ۱۰۰ هزار گلستانی ۵.۵ نفر به کرونا مبتلا شدند.

وی ادامه داد: در خرداد هشت شهرستان سفید داشتیم و اکنون به استانی با وضعیت قرمز تبدیل شده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: در ۱۰ خرداد ۱۶۶ بیمار بستری با علائم کرونا در مراکز درمانی استان داشتیم و در یک هفته اخیر شرایط استان بهتر شده است و برخی از شهرهای ما در وضعیت زرد قرار خواهند گرفت.

فاضل با اشاره به کاهش بیماران سرپایی، گفت: در هفته جاری میزان بیماران سرپایی ما از هزار و ۹۹۱ بیمار به هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.

وی افزود: در دو هفته گذشته بروز بیماری کرونا در استان کاهشی بوده اما این وضعیت پایدار نیست و شکننده است.

فاضل به تأکید بر رعایت پروتکل های از سوی مردم، گفت: عید غدیر و ایام محرم را پیش رو داریم و ممکن است شرایط ما در استان بدتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چند پیام تسلیت برای درگذشت خالق «عروس آتش»

ش آگوست 1 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، در پی درگذشت خسرو سینایی کارگردان و مستندساز سینمای ایران، پیام‌های تسلیتی از سوی افراد و مراکز مختلف سینمایی صادر شد. در پیام سیدمحمد طباطبایی حسینی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای ارزشیابی هنرمندان آمده است: «درگذشت هنرمند پیشکسوت […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع