رونق تجارت مرزی اولویت دولت در سیستان و بلوچستان است

ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: تلاش برای حل مشکلات سوختی کشاورزان، کمک به جهش تولید، رونق دادن به اقتصاد و تجارت مرزی یکی از اولویت‌های مهم دولت در سیستان و بلوچستان است.

بابک دین پرست روز سه‌شنبه ۷ مردادماه در حاشیه بازدید از منطقه مرزی روتک خاش اظهارداشت: مرزنشینان سخت‌کوش و غیور سیستانی و بلوچ با ویژگی بیگانه ستیزی وفادار به اسلام و کشور بوده و علاوه‌بر انجام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری، مراودت‌های فرهنگی و اجتماعی مقتدرانه از مرزهای ایران اسلامی صیانت می‌کنند.

وی افزود:منطقه مرزی روتک خاش با ظرفیت بالای کشاورزی و تجاری از شرایط مطلوبی برای رونق دادن به اقتصاد و انجام کارهای تجاری و صادراتی برخوردار است.

وی بیان کرد: وجود افزون‌بر ۱۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و حدود ۸۰۰۰ نخیلات در منطقه مرزی روتک از این حکایت دارد که نظام اسلامی ایران به مرز و ساکنان آن اهمیت می‌دهد و از این ظرفیت برای رونق تولید و اشتغال بهره می‌برد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: تلاش برای حل مشکلات سوختی کشاورزان و کمک به تحقق شعار «جهش تولید» رونق دادن به اقتصاد و تجارت مرزی یکی از اولویت‌های مهم دولت در سیستان و بلوچستان است.

وی اظهارداشت: فراهم کردن زیرساخت‌ها و ایجاد جاده با کیفیت دسترسی به مرز از مطالبات به حق مردم منطقه مرزی روتک خاش بوده که با نگاه بلند دولت تلاش می‌شود از مشکلات مرزنشینان گره گشائی شود.

دین پرست بیان کرد: در سفر دو روزه و حضوری میدانی در سیستان و بلوچستان آخرین وضعیت طرح‌ها و برنامه‌های محرومیت زدایی شهرهای این استان و ظرفیت‌ها و مشکلات مرزی را در حضور استاندار،مسوولان استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ضرورت تسریع در راه‌اندازی مرکز تخصصی قلب در چالوس

س جولای 28 , 2020
ایسنا/مازندران استاندار مازندران گفت: راه اندازی مرکز تخصصی قلب در چالوس جهت افزایش کیفیت خدمات درمانی به مردم منطقه ضروری است. ‎ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمدحسین‌زادگان، در نشست تاسیس مرکز تخصصی قلب بیمارستان طالقانی چالوس که با حضور رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران و فرماندار چالوس برگزار […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع