رویکرد آمریکا در تحریم تسلیحاتی ایران فاقد مبنای حقوقی است

به گزارش خبرگزاری مهر، «میخاییل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در حساب کاربری خود در توئیتر از فشار آمریکا بر اعضای شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران خبر داد.

اولیانوف در این ارتباط گفته است که اقدامات آمریکا به فشار بر کشورهای عضو شورای امنیت شباهت دارد.

این دیپلمات روسی در ادامه با انتقاد از مواضع ضدایرانی واشنگتن گفت: رویکرد آمریکا در مساله تحریم تسلیحاتی ایران و مکانیسم ماشه نه فقط ازنظر منطق بلکه از دیدگاه حقوقی بسیار ضعیف است.

پیش از این نیز، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که آمریکا به جای اینکه آرزوی تمدید بی پایان تحریم تسلیحاتی علیه ایران را داشته باشد، باید مراقب این باشد که نقض خود در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را برطرف کند.

«مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا، در نشست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان کنگره در اواخر فوریه گفته بود که امیدوار است بتواند روسیه و چین را ترغیب کند تا پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را وتو نکنند و همچنین ابراز امیدواری کرد که اروپا خطر ارسال سلاح‌های روسی و چینی به ایران را جدی بگیرد، اما این درخواست آمریکا تا کنون با مخالفت‌های گسترده‌ای روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مهلت پرداخت مطالبات بازیکن خارجی استقلال یک هفته تمدید شد

ج مه 15 , 2020
به گزارش خبرگزای مهر به نقل از رسانه رسمی باشگاه استقلال، پس از رایزنی باشگاه با وکیل شیخ دیاباته، مهلت پیشین وی به باشگاه استقلال برای دریافت مطالبات یک‌ هفته تمدید شد. به این ترتیب باشگاه استقلال فرصت دارد تا ۲۲ می (دوم خرداد) مطالبات این بازیکن را پرداخت کند. […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع