زورگیری از شهروندان به بهانه صدور ویزا

سرهنگ دستخال از دستگیری ۴ نفر خبر داد که با ترفند صدور ویزا و اقامت خارج از کشور از شهروندان زورگیری می‌کردند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: هشتم خرداد ماه یکی از شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد، برای تهیه ویزا با به همراه داشتن مبلغ ۱۴۳ هزار یورو به آژانس هواپیمایی واقع در حوالی شیخ بهائی مراجعه کردم و اعضای این آژانس اموالم را با زورگیری، سرقت کردند و از محل متواری شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: با عنایت به حساسیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم قرار می‌گیرد که در گام نخست تحقیقات طی بازدید از محل سرقت مشخص می‌شود سارقان ۳ مرد و یک زن بودند که با اسناد مجعول هویتی آژانس هواپیمایی اجاره کرده و با ترغیب سوژه به آوردن وجوه نقدی به محل آژانس، دست و پا وی را بسته و وجوه نقدی اش را سرقت کردند و متواری شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: کارآگاهان با جمع بندی سرنخ‌های به دست آمده و بهره گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به شناسایی ۳ تن از سارقان در محدوده جنوب شرق تهران می‌شوند که در یک عملیات موفق پلیسی نهم تیرماه هر ۳ متهم پرونده به نام‌های میلاد، حسن و سینا دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافتند و هر سه متهم پس از دستگیری صراحتاً به زورگیری از مال باخته به سرکردگی خانمی به نام شیما اعتراف کردند.

وی افزود: با انجام اقدامات پلیسی و تلاش شبانه روزی کارآگاهان، بیست و یکم تیرماه سرکرده باند نیز در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و هر ۴ متهم به سرقت از مال باخته به میزان ۴۳ هزار یورو اعتراف کردند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت: با توجه به اعتراف صریح سرکرده باند و ایادی وابسته حسب دستور بازپرس شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران متهمان با قرار صادره تحت الحفظ برای ادامه تحقیقات و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

امیر کویت برای ادامه درمان به آمریکا می‌رود

چ جولای 22 , 2020
امیر کویت بناست برای ادامه درمان خود به آمریکا سفر کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، «صباح الاحمد الجابر الصباح»، امیر کویت، که پیشتر تحت عمل جراحی موفقیت‌آمیزی قرار گرفته بود بناست فردا -‌پنج‌شنبه- برای ادامه درمان خود به آمریکا سفر کند.  این خبر را خبرگزاری […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع